آمریکا به دنبال تصویر سازی وقایع 2012!

آمریکا به دنبال تصویر سازی وقایع 2012!

 

فیلم داستانی درباره الی «‌THE BOOK OF ELI» ساخته برادران «آلبرت و آلن هوگس» فیلمی است درباره جریانات سال 2012 که به تازگی در آمریکا اکران شده است.

در این فیلم آمریکایی فردی سیاه پوست کتابی مهم و مقدس را می‌بایست به مقصدی تصمیم‌گیر و درعین حال معنوی برساند. حرکت اولیه فرد به سمت غرب است و غرب در اثر اتفاقاتی، بسیار مخروبه و از بین رفته نشان داده می‌شود که با احیای این کتاب غرب نیز احیا خواهد شد.

برای این سیاه پوست «الی» اتفاقی می‌افتد تا کتاب از دستش خارج شود ولی او در هر زمان به طور معجزه آسایی جان سالم به در برده و به همراهی دختری که به او اعتقاد پیدا می‌کند کتاب را یک موزه معنوی می‌رساند و پس از گفتن حقایق این کتاب فوت می‌کند.

مسئول معنوی موزه این کتاب را در میان قفسه و بین کتب مقدس و انجیل قرار می‌دهد و از آن پس دختری که همراه الی است پیام این کتاب را به سمت شرق می‌برد تا شرق نیز مانند غرب احیا شود.

آمریکا با این فیلم می‌خواهد علاوه بر تصویرسازی از وقایع 2012 خود را پیام‌آور کل جهان و دین و کتاب جدید را معرفی نماید.

قرار دادن کتاب دین جدید میان دو کتاب مقدس قرآن و انجیل با توجه به اهداف مدنظر در احیای دین نوین جهانی نمایانگر حلقه واسط بین بزرگ‌ترها ادیان دنیا یعنی اسلام و مسیحیت محسوب می‌شود.

در پروتکل دین نوین جهانی حذف ادیان دنبال نمی‌شود بلکه دین جدید این ظرفیت را دارا می‌باشد که تمامی گروندگان به ادیان مختلف می‌توانند در کنار هم قرار گیرند و به نوعی حلقه شعور کیهانی تمامی مردم دنیا در دین جدید تعریف و شکل می‌گیرد.

/ 0 نظر / 3 بازدید