تئوری‌پرداز «اسلام هراسی»: من با اسلام مشکلی ندارم

در مناظره داغ «پرس.تی.وی» پایپس مجبور به کوتاه آمدن شد؛
تئوری‌پرداز «اسلام هراسی»: من با اسلام مشکلی ندارم
البته او در ادامه مجبور شد منظور خود از به کار بردن اصطلاح «اسلام گرایان» را این گونه بیان کند که: اینها گروهی هستند که به نام اسلام، اعمال تروریستی انجام می‌دهند/ نادر طالب زاده، کارگردان و مستندساز ایرانی، دیگر کارشناس برنامه بود که سابقه بحث اسلام هراسی را مربوط به پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و ترس از بیداری اسلامی دانست.
چهارشنبه شب برنامه «The Link» شبکه «پرس.تی.وی» با مناظره داغ میان دانیل پایپس و نادر طالب زاده برگزار شد.

به گزارش «تابناک» در این مناظره، دانیل پایپس، عضو ارشد سابق وزارت خارجه و شورای امنیت ملی آمریکا گفت: من با اسلام هیچ مشکلی ندارم؛ تنها مشکل من با «اسلام‌گرایی» است!

 البته او در ادامه مجبور شد، منظور خود از به کار بردن اصطلاح «اسلام گرایان» را این گونه بیان کند که: اینها گروهی هستند که به نام اسلام اعمال تروریستی انجام می‌دهند. 

 بنا بر این گزارش، در حالی که پایپس به عنوان سردمدار جریان «اسلام هراسی» در دنیا شناخته شده است، در برنامه «The Link» شبکه «پرس.تی.وی» در مواجهه با نظرات هفتاد نفر از مردم که در استودیوهای تهران، واشنگتن و لندن حاضر شده بودند، علاوه بر این مجبور شد اذعان و تأکید کند که منظور من از این «اسلام گرایان»، تنها اقلیتی از کل مسلمانان است.

نادر طالب زاده، کارگردان و مستندساز ایرانی، دیگر کارشناس برنامه بود که سابقه بحث اسلام هراسی را مربوط به پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و ترس از بیداری اسلامی دانست. وی «اسلام هراسی» را یک عنوان جعلی و ساختگی دانست که غرب پانزده سال پیش ترویج کرد تا اکنون میوه آن جریان را با اشغال افغانستان و عراق و حضور در خاورمیانه بچیند.

برنامه «The Lin» ابتکاری از شبکه انگلیسی زبان «پرس.تی.وی» است که با بهره‌گیری از گروه برنامه‌ساز جوانش، برای نخستین بار در دنیای رسانه، این امکان را فراهم کرده است که مردم عادی حاضر در سه استودیو از سراسر جهان، در یک فضای حرفه‌ای با استانداردهای بین‌‌المللی، امکان گفت‌وگوی هفتگی درباره موضوعات گوناگون خود را پیدا کنند.

گفتنی است، برنامه این هفته روز یکشنبه ساعت 18 به وقت تهران پخش خواهد شد و تکرار آن هم ساعت 23:30 خواهد بود.
/ 0 نظر / 3 بازدید