در راستای عقب نشینی تل آویو از گزینه نظامی حالوتس :

در راستای عقب نشینی تل آویو از گزینه نظامی حالوتس :
با برقراری صلح با همسایگان می توان ایران را منزوی کرد

رئیس سابق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی در اظهاراتی بی سابقه با حمایت از صلح با همسایگان عرب این امر را راه حلی برای انزوای منطقه ای ایران قلمداد کرد.
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فلسطینی «سما »، ژنرال دان حالوتس طی سخنانی در دانشگاه هرتصلیا در خصوص «بازی جنگ با ایران » مدعی شد که طرح صلح عربی حاوی بعد تاریخی است و اساسا برای صلح بین اسرائیل و کشورهای عربی و اسلامی مناسب است و اگر اسرائیل به طور مثبت با آن برخورد کند چهره خاورمیانه تغییر خواهد کرد اما مشکل این است که رهبران کنونی اسرائیل فاقد شجاعت برای اتخاذ تصمیمات سرنوشت ساز هستند.
بر اساس این گزارش، تهیه کنندگان گزارش «بازی جنگ با ایران » سه سناریو را عنوان کرده بودند که عبارت بود از : ایران اعلام می کند که سلاح هسته ای در اختیار دارد، دوم اینکه حزب الله در جریان جنگ می تواند ساختمان وزارت جنگ اسرائیل در تل آویو را بمباران کند و سوم اینکه اطلاعاتی بدست اسرائیل رسیده که نشان می دهد ایران توانسته است برخی تشعشعات هسته ای را به حزب الله لبنان انتقال دهد که اسرائیل را تهدید می کند.
حالوتس در پاسخ به این سوال که با توجه به این سناریوها چکار باید کرد؟ گفت که پیشنهادی ارائه می کند که از دستیابی به این اهداف جلوگیری می کند و آن برقراری صلح با فلسطینیان، سوریه و لبنان است و در آن صورت ایران از لحاظ منطقه ای و اسلامی منزوی خواهد شد.
وی در ادامه تصریح کرد: طرح صلح عربی اساسا برای مذاکرات فراگیر صلح است و روشن است که بهایی برای صلح پرداخت خواهیم کرد و بهای آن نیز شناخته شده است اما تحقق صلح ما را به برقراری ارتباط با همه کشورهای عربی و اسلامی خواهد رساند و ایران تا حد زیادی تضعیف می شود.
وی در ادامه تبدیل ایران به یک کشور هسته ای را بعید ندانست و گفت که مخالف آن است که اسرائیلی ها آنرا تهدیدی فاجعه آمیز برای ملت یهودی بدانند همانگونه که سیاستمداران و نظامیان سعی می کند امروز تصویری اینگونه ارائه کنند.
وی در ادامه ضمن مخالفت با سیاست «خطوط قرمز » در اسرائیل افزود: چرا به تقسیم قدس، توقف شهرک سازی و غیره نه می گوئیم.
این اظهارات حالوتس محافل سیاسی رژیم صهیونیستی را شوکه کرده است.
بر اساس این گزارش، یک لابی جدید حامی طرح صلح عربی در اسرائیل بوجود آمده است که حالوتس نیز به این لابی پیوسته است .

/ 0 نظر / 3 بازدید