جزئیاتی از نامه دوم رئیس جمهور به اوباما

جزئیاتی از نامه دوم رئیس جمهور به اوباما

 

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت که این نامه اسفندماه نوشته شده است و ربطی به اظهارات اخیر اوباما ندارد.

به گزارش شبکه ایران، اسفندیار رحیم مشایی امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران در خصوص محتوای نامه رئیس جمهور به اوباما اظهار داشت: این نامه اسفند ماه نوشته شده است و رئیس جمهور در این نامه براساس ادعای اوباما برای اصلاح و تغییر سئوالاتی را مطرح کرده است.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه رئیس جمهور از اوباما در این نامه پرسیده است که چه اتفاقی برای برج‌های دوقلو افتاد که به عراق و افغانستان حمله کرد، گفت: بعد از آن هم نتایج عملکردی که آمریکایی‌ها در منطقه داشتند تماماً در جهت بی ثباتی و ناامنی در منطقه بود.

وی گفت: رئیس جمهور در بخش دیگری از این نامه از اقدامات تروریستی آمریکا سئوال کرده و از او خواسته است که نحوه مبارزه با تروریسم را از ایران یاد بگیرد.

مشایی با اشاره به اینکه منتظر پاسخ و توضیحات اوباما هستیم ، گفت: سئوالات رئیس جمهور در این نامه، سئوالات شخصی آقای احمدی نژاد نیست بلکه سئوال همه ملت ایران و ملت‌های منطقه است.

این نامه ربطی به اظهارات اخیر اوباما ندارد

به گزارش مهر، رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به این سئوال که آیا این نامه در واکنش به اظهارات اخیر اوباما در مورد تهدید با سلاح هسته‌ای نوشته شده است گفت: این نامه در اسفندماه نوشته شده است اما اوباما اخیراً تهدید با سلاح هسته‌ای را مطرح کرده است.

وی با بیان اینکه این دومین نامه‌ای بود که رئیس جمهور به دولت آمریکا نوشت، عنوان کرد: این نامه به منزله دیپلماسی عمومی است یعنی تاثیرگذاری بر روی افکار بین‌المللی و ملت های منطقه است.

مشایی تاکید کرد: هدف رئیس جمهور از نوشتن این نامه این است که جهانیان نگاه جمهوری اسلامی ایران را خوب درک کنند و هم نقدی به سیاست‌های بوش در منطقه باشد.

/ 0 نظر / 3 بازدید