افشای نقش عربستان در ساختار القاعده عراق

افشای نقش عربستان در ساختار القاعده عراق
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی العالم، خبرگزاری عراقی براثا با انتشار سندی در پایگاه اطلاع رسانی خود فاش کرد: عربستان سعودی، علاوه بر تعیین سرکرده جدید شبکه تروریستی القاعده در عراق، دستورارسال سلاح به این کشور برای خرابکاری را صادرکرده است.
افشای سندی محرمانه از نقش مقام های عربستان سعودی در ساختار تشکیلاتی القاعده عراق و تعیین رئیس جدید این گروه توسط عربستانی ها پرده برداشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی العالم، خبرگزاری عراقی براثا با انتشار سندی در پایگاه اطلاع رسانی خود فاش کرد: عربستان سعودی، علاوه بر تعیین سرکرده جدید شبکه تروریستی القاعده در عراق، دستورارسال سلاح به این کشور برای خرابکاری را صادرکرده است.

براساس مفاد این سند، شاهزاده "بندر بن سلطان" سفیر سابق عربستان در آمریکا، فردی به نام "ابوسلیمان" را به جای "ابوعمر البغدادی"و"ابوایوب المصری"به عنوان فرمانده جدید القاعده معرفی کرده است.

"ابوایوب المصری" سرکرده سابق شبکه القاعده درعراق و"ابوعمر البغدادی" سرکرده گروه موسوم به "دولت اسلامی عراق " وابسته به القاعده اواخر فروردین ماه امسال در منطقه "الثرثار " دراستان صلاح‌الدین توسط نیروهای دولتی عراق به هلاکت رسیدند.

از آن زمان در باره خلاء رهبری این گروه تروریستی درعراق نگرانی هایی در میان حامیان آن بروز کرده بود.

در سند افشا شده توسط خبرگزاری براثا آمده است: به دستور شاهزاده بن بندر مسئول پرونده عراق ، در نشست ستاد مشترک در تاریخ دوم ماه مه سال 2010 میلادی ابوسلیمان ، دارای تابعیت دو گانه عربستانی - عراقی به عنوان مسئول سازمان القاعده درعراق تعیین شد.

از ابوسلیمان به عنوان عنصرمورد اعتماد شورای امنیت ملی و ستاد مشترک عربستان و دارای تجربه نظامی و اطلاعاتی یاد شده است.

تجهیز سازمان القاعده درعراق به سلاح های جدید ، تشکیل کمیته نظارت بر روند ارسال سلاح بیشتر برای این گروه از راههای سری ، ارتباط همه گروههای مسلح تحت حمایت عربستان با ابوسلیمان و قطع کمک های مالی و تسلیحاتی به گروههایی که رهبری القاعده عراق را نپذیرند ، از جمله تصمیم های جلسه ای است که به ریاست بندر بن سلطان برگزار شده و سند آن به بیرون درز کرده است.

بندر بن سلطان

به نوشته خبرگزاری براثا، شاهزاده بندر بن سلطان ازجمله حامیان جدی شبکه القاعده درعراق است و در تامین امکانات تسلیحاتی آنان که برای اجرای برنامه های تخریبی و بمب گذاری ها استفاده می شود ، نقش عمده ای ایفا می کند.

خبرگزاری براثا تصریح کرد : بندر بن سلطان با آگاهی از خروج نیروهای آمریکایی از عراق ، تقویت بیش از پیش نیروهای القاعده در آن کشور را در دستور کار قرارداده تا از این طریق زمینه اقدامات تخریبی برای فروپاشی حکومت عراق را فراهم کند.

براساس سند افشا شده دراین خبرگزاری عربی ، که تاریخ آن دوم ماه مه 2010 میلادی است، دستورات صریحی برای اقدامات و فعالیت های خشونت بار به سرکردگان و گروههای تروریستی درداخل عراق داده شده است .

این سند فاش کرد که عناصرالقاعده براساس دستور دریافتی از عربستان موظف شده اند برنامه ها و فعالیت های خود را با ابوسلیمان که نزد مردم عراق به عنوان جانی و تروریستی خطرناک معروف است، هماهنگ و تحت نظارت او فعالیت کنند.

خبرگزاری براثا نوشت: این سند خطرناک به منزله اذعان صریح حاکمان سعودی به حمایت از تروریسم و القاعده از گذشته و تا این ساعت درعراق از طریق حمایت مالی و تسلیحاتی از افراد مسلح و بمب گذاران انتحاری است.

در بخش دیگری از این سند، شاهزاده بندر بن سلطان دستور از بین بردن کسانی را می دهد که به این سرکرده تروریستی جدید یعنی ابوسلیمان ملحق نشوند.

براثا به نقل از یک منبع در دستگاه "گارد ملی عربستان" نوشت: کسانی که برای جنگ و درگیری به عراق می روند افسران، فرماندهان، سربازان و جنگجویان سعودی هستند که با دستور نظامی رسمی این کار را انجام می دهند و نبردها را درعراق از زمان سرنگونی صدام این ساعت فرماندهی می کنند.

این منبع افزود: آل سعود از مدتها پیش هزاران تروریست را که آنها را با تفکرات تکفیری، و افراطی و کینه توزانه بسیج کرده است، انتخاب کرده و آنها را از طریق سه کشور همجوار از جمله خود عربستان به عراق اعزام می کند.

این منبع به دولت و ملت عراق هشدار داد که اگر مزدوران آل سعود (در داخل عراق) از طریق انتخابات و تقلب به قدرت نرسند، آل سعود برای جنگی واقعی خود را آماده می کند.

منابع عراقی و عربستانی همچنین خبردادند که مقام های سعودی به منظور شناسایی افرادی که سند سری شورای امنیت ملی عربستان را منتشر کرده اند ، به تکاپو افتاده و بندر بن سلطان برای پاسخ گویی به مقام های بالاتر در این زمینه تحت فشار قرار گرفته است.
/ 0 نظر / 3 بازدید