"رادیو زمانه" حامیان موسوی را مسخره کرد

"رادیو زمانه" حامیان موسوی را مسخره کرد

 

ارگان رسمی پارلمان هلند تاکید کرد: "فعالان جنبش سبز، در تمام این مدت هیچ‌گاه از خود نپرسیدند چگونه و با چه معیاری می‌توان میرحسین موسوی را از حیث تاثیرگذاری بر زندگی مردم دنیا با لیدی گاگا مقایسه کرد."

به گزارش شبکه ایران، یک سایت ضدانقلابی از تلاش حامیان خارج‌نشین میرحسین موسوی برای تقلب درنظرسنجی یک مجله آمریکایی و انتخاب او به عنوان فرد برتر در این نظرسنجی به شدت انتقاد کرده و امیدواری این افراد به انتخاب موسوی را ناشی از "توهم" نامیده است.

سایت "رادیو زمانه"، ارگان رسمی پارلمان هلند، با اشاره به طرح "اسب تروا" که از سوی وزیر ارشاد دولت برای ایجاد آشوب در راهپیمایی 22 بهمن سال گذشته ارائه شده بود، در مطلبی نوشته است: "حرکتی که در یک‌ماه گذشته برای بردن تصویر میرحسین موسوی روی صفحه‌ی نخست مجله‌ی تایم از سوی برخی از فعالان سیاسی جنبش سبز در محیط مجازی و به‌خصوص در فیس‌بوک انجام شد، از آخرین طرح شکست خورده‌ی آن‌ها موسوم به اسب تروا چیزی کم نداشت."

"اسب تروا" با هدف آنچه "فتح میدان آزادی در روز 22 بهمن" خوانده می شد، از سوی طرح وزیر ارشاد دولت اصلاحات و در سایت جرس مطرح شد که به زودی شکست خورد و مخالفان نظام را به تمسخر عطالله مهاجرانی و سایتش واداشت.

رادیو زمانه در ادامه با "غیرعاقلانه" خواندن این کار نوشته است: "این طرح نه عاقلانه بود، نه دموکراتیک، نه به‌صرفه و نه قابل اطمینان. بدتر از همه آن که هیچ فضیلتی را نیز با خود در بر نداشت."

رادیو زمانه همچنین تاکید کرده است: "فعالان جنبش سبز، در تمام این مدت هیچ‌گاه از خود نپرسیدند چگونه و با چه معیاری می‌توان میرحسین موسوی را از حیث تاثیرگذاری بر زندگی مردم دنیا با لیدی گاگا مقایسه کرد."

ارگان رسمی پارلمان هلند در ادامه، بالا بودن میزان "توهم" در میان مخالفان جمهوری اسلامی ایران را تایید کرده و نوشته است: "ناگفته پیداست که نه میرحسین و نه هیچ‌کدام از دیگر شخصیت‌ها نمی‌توانند زیر بار سنگین و حتی غیر ممکن عنوان تاثیرگذارترین فرد جهان، قد راست کنند و پذیرش ضمنی این عنوان محال برای میرحسین از سوی مشوقان، نشان از میزان بالای توهم و اعتماد به نفس کاذب در نزد آن‌هاست."

ماجرای نظرسنجی تایم چه بود؟

مجله آمریکایی "تایم" هر سال اقدام به برگزاری یک نظرسنجی از کاربران اینترنتی می‌کند تا عکس خبرسازترین چهره سال را انتخاب کند. امسال نیز این مجله از مخاطبان خود خواست تا عکس خبرسازترین چهره سال 2010 را از میان 201 نفر از چهره‌های کشورها انتخاب کنند.

در پی این تصمیم مجله تایم، حامیان آقای موسوی که در خارج از کشور اقامت دارند، با ارسال گسترده پیام‌های تبلیغاتی برای کاربران اینترنتی فارسی زبان در سراسر جهان، از این افراد خواستند تا به میرحسین موسوی رای دهند تا او به عنوان "خبرسازترین چهره سال" انتخاب شود.

این افراد در پیام‌ها و ایمیل‌های خود اعلام کرده بودند که اهمیت درج تصویر آقای موسوی در مجله تایم به این دلیل است که پیش از این، عکس ایرانیان مهم دیگری نیز روی جلد این مجله آمریکایی منتشر شده است؛ از جمله رضاخان میرپنج و محمدرضا پهلوی!

تقلب؛ تنها ابزار مدعیان تقلب

نکته قابل توجه در این پیام‌ها و ایمیل‌ها، دعوت کاربران دیگر به "تقلب گسترده" به منظور پیروز کردن موسوی در نظرسنجی مجله "تایم" بود. این مساله درحالی صورت گرفته که بهانه اصلی آقای موسوی و حامیانش برای رقم زدن ناآرامی های سال گذشته، ادعای تقلب در انتخابات ریاست جمهوری بود.

در نظرسنجی‌های اینترنتی همواره از کاربران خواسته می شود که تنها یک بار رای دهند ولی این افراد اعلام کردند که باید چندین بار به موسوی رای داد تا بلکه به انتخاب او امیدوار بود.

با این حال و علی‌رغم تقلب گسترده مدعیان تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته، آقای موسوی در این رقابت اینترنتی هم مغلوب شد و "لیدی گاگا"، خواننده آمریکایی به همراه "بیل کلینتون"، رئیس جمهور سابق آمریکا و "دیدیه دروگبا"، بازیکن تیم فوتبال چلسی بر روی جلد مجله تایم قرار گرفتند.

البته آقای موسوی در این ماجرا همراهانی هم داشت. "زهرا رهنورد" و "شیرین عبادی" دو تن از افرادی بودند که به همراه میرحسین موسوی، این رقابت را به "لیدی گاگا" واگذار کردند و نتوانستند بر روی جلد "تایم" حاضر شوند.

/ 0 نظر / 3 بازدید