بازتاب جهانی رزمایش پیامبر اعظم 5

بازتاب جهانی رزمایش پیامبر اعظم 5
سی‏ان‏ان : قدرت‏نمایی آشکار سپاه تاکنون بی‌سابقه بوده است

 

شبکه "سی ان ان" در گزارشی کیفیت و کمیت مانور اخیر سپاه در خلیج فارس را بی سابقه خواند و اعتراف کرد که چنین مانوری تا کنون و در این سطح بالا سابقه نداشته و در نوع خود بی‌نظیر بوده است.

به گزارش رجانیوز، رزمایش پیامبر اعظم 5 که توسط نیروی دریایی سپاه در آب‌‌های خلیج فارس و تنگه هرمز در حال اجراست، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهانی داشته و باعث حیرت این رسانه ها شده است.

شبکه امریکایی سی ان ان این رزمایش را که بیش از آزمایش سلاح های پیش رفته و جدید، به فعالیت های تاکتیکی و عملیاتی عینی روی آورده بود، در نوع خود بی سابقه خوانده و اشاره کرد تهران در شرایطی که مورد تهدید امریکا قرار گرفته است، با قدرت تمام اقدام به انجام رزمایش آشکار خود کرده تا توان و ظرفیت های دفاعی خود را به نمایش بگذارد.

این شبکه می افزاید: این رزمایش سه مرحله‌ای در سه روز توسط یگان‌های هوایی، دریایی و زمینی به اجرا درآمده است، که مرحله نخست آن روز پنجشنبه گذشته آغاز شد و درآن بیش از 300 فروند انواع قایق های تندرو و موشک اندار و راکت در کلاس های مختلف و گروه های متفاوت عملیات های محوله را انجام دادند.

این درحالی است که بسیاری از تجهیزات نظامی برای اولین بار است که توسط یگان های مختلف سپاه به نمایش در می‌آید که از آن جمله می‌‌توان به شناور رادار گریز "یا مهدی(عج)" که دارای حجم کوچک و سرعت عملیات بالایی و سیستم رادار گریز است اشاره کرد.

پیش از این نیز مقامات نظامی جمهوری اسلامی از برنامه‌ریزی عملیاتی برای انسداد تنگه جهانی هرمز در صورت هرگونه حمله احتمالی به ایران خبر داده بودند.

/ 0 نظر / 3 بازدید