تحریم‌های شورای امنیت نمی‌تواند برنامه هسته‌ای ایران را متوقف کند

نسخه چاپیارسال به دوستان
وال‌استریت ژورنال:
تحریم‌های شورای امنیت نمی‌تواند برنامه هسته‌ای ایران را متوقف کند

خبرگزاری فارس: یک روزنامه آمریکایی در گزارشی تاکید کرد که تحریم‌های شورای امنیت علیه ایران در نهایت آنقدر ضعیف خواهد بود که به هیچ عنوان توانایی متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران را نخواهد داشت.


به گزارش فارس، روزنامه آمریکایی "وال استریت ژورنال " در گزارشی به قلم "ویدال کوادراس " (Vidal-Quadras) استاد برجسته فیزیک هسته‌ای و معاون پارلمان اروپا، با تاکید بر این موضوع که "تحریم‌های شورای امنیت در نهایت نخواهد توانست برنامه هسته‌ای ایران را متوقف کند " نوشت: رایج‌ترین دلیلی که برای شکست سیاست آنها در قبال ایران وجود دارد عدم تمایل آمریکا برای مذاکره مستقیم با ایران بود.
وال‌استریت ژورنال در ادامه نوشت: عدم موفقیت کاخ‌سفید در ایجاد ائتلافی از کشورهایی که تمایل دارند تا تحریم‌های گزنده علیه ایران اجرا شود، سبب شده است تا دیگر حتی تحریم‌های گزنده نیز در چشم‌انداز رویکرد در قبال ایران مطرح نباشد.
این نشریه آمریکایی در ادامه تصریح کرد: در بهترین شرایط ممکن، ما در غرب می‌توانیم انتظار داشته باشیم که پس از هفته‌ها تلاش در شورای امنیت سازمان ملل، در نهایت تحریم‌هایی بسیار ضعیف تصویب شوند که به هیچ عنوان نیز توانایی متوقف کردن تهران و برنامه هسته‌ای ایران را نخواهند داشت.
روزنامه وال‌استریت ژورنال همچنین تاکید کرد: دولت ایران هم‌اکنون اطمینان دارد که جامعه بین‌المللی فاقد شجاعت و اعتقادی راسخ برای مقابله با برنامه هسته‌ای این کشور است.

/ 0 نظر / 3 بازدید