بیانیه تهران جلوی اقدام آمریکا برای اعمال تحریم علیه ایران را گرفت

لس‌آنجلس تایمز:
بیانیه تهران جلوی اقدام آمریکا برای اعمال تحریم علیه ایران را گرفت

خبرگزاری فارس: یک روزنامه آمریکایی در گزارشی درباره بیانیه تهران در نشست 3 جانبه روز گذشته با آنکارا و برازیلیا نوشت که این بیانیه اقدام آمریکا برای اعمال تحریم‌ها علیه ایران را گرفت.


به گزارش فارس، روزنامه آمریکایی‌ "لس‌آنجلس تایمز " در گزارشی درباره بیانیه 3جانبه تهران در نشست روز گذشته با برزیل و ترکیه نوشت: اقدام اخیر هسته‌ای ایران برای ارسال اورانیوم غنی‌شده به خارج از این کشور تلاش‌های آمریکا را برای اعمال تحریم‌ها علیه تهران [از مسیر اصلی خود] منحرف کرد و به نظر می‌رسد که بخشی از اقدامات در جهت تصویب دور جدید تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل را نابود کرد.
این نشریه آمریکایی در ادامه تأکید کرد: مقامات برزیل و ترکیه اعلام کرده‌اند که این توافقنامه هرگونه نیاز برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه تهران را از بین برد. در حال حاضر برزیل و ترکیه هر دو از اعضای غیردائم شورای امنیت سازمان ملل هستند و هر کدام از یک رأی برای تصویب قطعنامه تحریم‌ها علیه ایران برخوردارند.
روزنامه لس‌آنجلس تایمز همچنین تصریح کرد: در حال حاضر مقامات آمریکا با دو گزینه روبرو هستند، یا این توافقنامه را رد کنند و وجهه‌ای سرسخت پیدا کنند و یا آن را بپذیرند و احتمالا به ایران اجازه دهند تا فشارهای بین‌المللی رو به افزایش را خنثی کند.
بنا بر این گزارش، وزرای خارجه ایران، ترکیه و برزیل اوایل روز گذشته بیانیه‌ای را به امضا درآوردند که براساس آن تهران یکهزار و 200 کیلوگرم اورانیوم با درصد غنای پائین خود را در ترکیه نگهداری خواهد کرد تا در ازای آن 120 کیلوگرم سوخت هسته‌ای مورد نیاز برای راکتور هسته‌ای خود را دریافت کند.

/ 0 نظر / 3 بازدید