فرید حداد: رفتار هاشمی، سخنان احمدی‌نژاد در مناظره را تایید می‌کند

فرید حداد: رفتار هاشمی، سخنان احمدی‌نژاد در مناظره را تایید می‌کند

 

نشریه پنجره سرمقاله شماره جدید خود را به انتقاد از مواضع رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ماه‌های اخیر اختصاص داده است.

فریدالدین حدادعادل در ابتدای این یادداشت نوشته است: "آقای هاشمی در دیدار با جمعی از فعالان فتنه 88 و با کمی تأخیر؛ پس از آقای خاتمی و میرحسین موسوی، سبک واحدی از عبارات را بیان کرد، روحیه داد؛ به صبر دعوت کرد. از ظفر پس از سختی خبر داد. از رنج‎های حرکت‎های اصلاحی صحبت کرد."

هاشمی عامدانه بین خود و رهبری فاصله می‌اندازد

حدادعادل با طرح این پرسش که "چرا آقای هاشمی هر بار که رهبری از ایشان به نحو مقتضی دلجویی می‎کند، بیاناتی تند اظهار می‎کند؟"، نوشته است: در آذرماه سال قبل وقتی دانشجویان بسیجی شعار مرگ بر منافق و مرگ بر ضدولایت فقیه دادند، رهبری اشاره کردند که لازم است شأن رؤسای سه قوه و شخص رییس ‎مجمع تشخیص مصلحت نظام حفظ شود و به عبارتی، جایگاه آقای هاشمی را از سه نفر اصلی فتنه جدا کردند. به فاصله سه روز آقای هاشمی در آستانه 16 آذر در جمع معدودی از اهالی مشهد عبارات ناشایستی را مطرح کردند که مضمون آن این بود که نظام جمهوری اسلامی با اتکا به نیروهای بسیجی و مردمی، در مقابل دانشجویان و اهل تدبیر جامعه قرار گرفته است.

هاشمی چشمانش را روی رفتار موسوی و کروبی بسته است

در ادامه این یادداشت نیز به همسویی آقای هاشمی رفسنجانی با آقایان موسوی و کروبی و خاتمی اشاره شده و آمده است: "دقت کنیم نوع فعالیت‎های آقای هاشمی و خاتمی و موسوی بسیار به یکدیگر نزدیک می‎نماید، مهمانان یکسان داشته و همچنین از ادبیات همسو برخوردار است. اگر دقت کنیم به‎نظر می‎رسد در حال تقویت روحیه هوادارن خود در آستانه سالگرد خاطرات تلخ مربوط به ادعای تقلب هستند. چرا آقای هاشمی راه خود را از آن‎ها جدا نمی‎کند؟"

جانشین مدیر مسئول پنجره تاکید کرده است: "چه کسی آقای هاشمی را نسبت به تحولات توجیه می‎کند؟ این تحلیل را چه کسی مطرح و چه کسانی تأیید می‎کنند که آقای هاشمی همچنان بر طبل مخالفت با نظام می‎کوبد؟! کدام دست، انگشتان خود را از روی چشمان این پیر انقلاب برنمی‎دارد؟!"

رفتار هاشمی، تایید سخنان احمدی‌نژاد در مناظره است

در بخش دیگری از این یادداشت، به مسائل مطرح شده در مناظره انتخاباتی سال گذشته میان آقای موسوی و احمدی‌نژاد اشاره شده و آمده است: آیا این رفتار، ادعای آقای احمدی‎نژاد را در آن مناظره تاریخی تأیید نمی‎کند؟ شاید بتوان تحلیل‎های دیگری درباره آن مناظره بیان کرد ولی با این بیانات و با این نوع عملکرد، آن فقره از صحبت‎های آقای احمدی‎نژاد در مناظره با موسوی هر روز بیش از دیروز مهر تأیید می‎خورد. آقای میرحسین موسوی از اعدام‎شدگان پژاک حمایت می‎کند، ولی آقای هاشمی چیزی نمی‎گوید. خارجی‎ها به‎طور رسمی از صرف هزینه در حمایت از فتنه سبز حرف می‎زنند ولی ایشان موضعی نمی‎گیرند.

حدادعادل در پایان این یادداشت، این سوال را مطرح کرده است که "این چه «مصلحتی» است که آقای هاشمی در «تشخیص» آن، این‎گونه عمل می‎کنند. پیر انقلاب با کدام «مجمع» می‎نشیند که جمع‎بندی‎‌اش مخالف نظر دوست‎داران انقلاب می‎شود؟

/ 0 نظر / 3 بازدید