ترفند هیتلر برای فریب نیروهای متفقین + عکس

ترفند هیتلر برای فریب نیروهای متفقین + عکس

 

ترفند هیتلر برای فریب نیروهای متفقین + عکس
هیتلر برای فریب نیروهای متفقین، ارتشی به نام ارتش شبح در آلمان تشکیل داده بود.

به گزارش سرویس بین‌الملل شبکه ایران، گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده نشان می‌دهد که ارتش آلمان از نوعی تاکتیک نظامی با نام "ارتش شبح" برای اولین بار بهره برده است که در آن از ماکت‌هایی سبک، به جای تجهیزات و ادوات نظامی برای ترساندن دشمنان خود استفاده می‌کرده است.

گزارش‌های طبقه‌بندی شده موجود در پنتاگون که وجود آنها 50 سال از سوی این وزارتخانه تکذیب می‌شد، اکنون نه تنها انتشار یافته بلکه اسناد آن توسط یک کتابخانه در میشیگان آمریکا به معرض نمایش گذاشته شده و حتی مورد توجه یک فیلمساز مستند نیز قرار گرفته است.

در این اسناد که برای اولین بار از سوی یک پایگاه اینترنتی در سیاتل منتشر شده، این طور آمده است: "ارتش شبح آلمان" را گروهی از طراحان، هنرمندان، متخصصان صوتی، اصحاب رسانه و هنرمندان گریم و عکاسان حرفه‌ای تشکیل می‌دادند.

وظیفه اصلی واحد ارتش شبح در آلمان، فریب نیروهای دشمن با استفاده از ماکت‌هایی سبک بود تا این نیروها همواره بر این باور باشند که ارتش آلمان به تجهیزات بسیار زیادی مجهز است و توانایی مقابله با آنها وجود ندارد. این واحد حتی گاهی به جنگ با دشمن فرستاده می‌شد چرا که طبیعتاً ارتش آلمان، بهخاطر تعداد بالای تجهیزاتمتحمل هیچ خسارتی نمی‌شد.

در این گزارش همچنین آمده است که متخصصان صوتی این واحد، ادوات موجود را به صدای حرکت انواع کامیون، تانک و حتی سخنرانی‌های آتشین مجهز کرده بودند.

ابزار دیگر ارتش آلمان، ساخت ماکت‌هایی در اندازه واقعی تجهیزاتی مانند توپخانه، نفربر، خودروی نظامی، کامیون، تانک و حتی ساختمان بود که به راحتی توسط نیروها قابل جابجایی بودند.

/ 0 نظر / 4 بازدید