باراک مخملی به یهودی های کنگره دخیل بست (خبر ویژه)

باراک مخملی به یهودی های کنگره دخیل بست (خبر ویژه)

دست دولت آمریکا در فریبکاری تازه رو شد. دولت آمریکا ماهها بود که تظاهر می کرد تحت فشار کنگره برای تحریم یکجانبه ایران قرار دارد و دربرابر این فشار مقاومت می کند. اما گزارش ها حاکی از آن است که باراک اوباما با 37 تن از اعضای یهودی کنگره ملاقات کرده و از آنها خواسته تحریم ها علیه ایران را به صورت مصوبات قانونی شدت بخشند. به گزارش آسوشیتدپرس هدف اوباما از این دیدار، جلب اعضای کنگره برای تشدید تحریم ها بوده است.
این در حالی است که استنی هویر رئیس اکثریت دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا دیروز اعلام کرد مصوبه تحریمی کنگره علیه ایران در هفته جاری آماده و تا هفته دیگر برای تصویب نهایی به کنگره فرستاده می شود. این مصوبه از جمله تحریم شرکت های فروشنده بنزین به ایران را شامل می شود و احتمالا به تنش در روابط آمریکا با برخی کشورهای دیگر منجر خواهد شد.
دولت آمریکا در پی امضای بیانیه تهران از سوی 3 کشور ایران، برزیل و ترکیه برای مبادله اتمی هم، به جای اینکه از این بیانیه استقبال کند اعلام کرد پیش نویس قطعنامه جدید برای دور چهارم تحریم ها علیه ایران را در میان اعضای غیردائم شورای امنیت توزیع می کند. این امر با اعتراض برزیل و ترکیه (2عضو غیردائم شورا) مواجه شد.
بروز علنی خصومت دولت اوباما با ملت ایران در حالی است که جان لیمبرت معاون مدیرکل وزارت خارجه آمریکا در امور ایران طی گفت وگویی با بی بی سی مدعی شد دولت اوباما به دنبال مذاکره برای رفع سوءتفاهمات و بدگمانی های انباشته شده گذشته است اما حکومت ایران تمایلی به حل مسائل ندارد.
اغلب کارشناسان و تحلیلگران بین المللی مواضع خصمانه دولت اوباما را ادامه سیاست های افراطی و بی سرانجام بوش می دانند و این در حالی است که اوباما می کوشید از خود چهره یک سیاستمدار متفاوت، طرفدار تغییر و طرفدار بهبود وجهه آمریکا در دنیا ترسیم کند.

/ 0 نظر / 3 بازدید