ابراز انزجار مردم انگلیس از وابستگی دولت لندن به کاخ سفید

ابراز انزجار مردم انگلیس از وابستگی دولت لندن به کاخ سفید

در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی انگلیس، مردم این کشور از حضور لندن در جنگ های عراق و افغانستان و وابستگی دولتشان به کاخ سفید ابراز انزجار کردند.
به گزارش فارس به نقل از شبکه تلویزیونی راشاتودی، بسیاری از مردم انگلیس روابط کشورشان با آمریکا را روابطی یکسویه و به سود دولت آمریکا دانسته و رفتار مقامات انگلیس در سیاست خارجی این کشور در برابر آمریکا را به «سگی دست آموز» تشبیه می کنند.
همچنین به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، ده ها تن از مخالفان جنگ و فعالان مدنی انگلیس عصر پنجشنبه در مقابل محل برگزاری مناظره تلویزیونی رهبران احزاب اصلی انگلیس در شهر بریستول واقع در جنوب غرب این کشور تجمع کردند.
تجمع کنندگان پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود: «سربازان را به خانه بازگردانید»؛ «جنگ ناعادلانه در عراق و افغانستان را پایان دهید» و «جنایتکاران جنگی باید محاکمه شوند».
انتخابات پارلمانی انگلیس شانزدهم اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد و به احتمال قوی حزب کارگر به رهبری گوردون براون در این انتخابات شکست خواهد خورد.
در حالی که کمتر از دو هفته به برگزاری انتخابات سراسری انگلیس باقی مانده، مردم این کشور روز گذشته آمارهای تکان دهنده ای را در مورد وضعیت اقتصادی کشور خود شنیدند.
اداره ملی آمار انگلیس در بیانیه ای اعلام کرد که نرخ رشد بیکاری در 3 ماه منتهی به فوریه (بهمن ماه) هشت درصد بوده که این رقم نسبت به 3 ماه پیش از آن 1/0 درصد رشد داشته باشد.
بر پایه این گزارش شمار انگلیسی هایی که طی این 3 ماه شغل خود را از دست داده اند، 43 هزار نفر اعلام شده است که با این رقم تعداد بیکاران در انگلیس به 2 میلیون و 500 هزار نفر می رسد.همچنین بر اساس این گزارش، رشد تولید ناخالص داخلی انگلیس در سه ماهه نخست سال جاری میلادی تنها 2/0 درصد بوده است که چشم انداز سیاهی را در برابر مردم این کشور ترسیم کرده است.

/ 0 نظر / 3 بازدید