تکذیبیه مجمع، هویت گردانندگان سایت هاشمی را مبهم‏تر کرد

تکذیبیه مجمع، هویت گردانندگان سایت هاشمی را مبهم‏تر کرد

 

گروه سیاسی- در حالی که چندی پیش خبر ملاقات هاشمی رفسنجانی با جمعی از جوانان اصلاح طلب و متهمان آزاد شده ناآرامی های سال گذشته از طریق سایت هاشمی نیز منعکس شده بود، تکذیب این اخبار از سوی روابط عمومی مجمع به برخی ابهامات در خصوص هویت گرانندگان پایگاه اطلاع رسانی وی افزود.

به گزارش رجانیوز، ماجرا از آنجا آغاز شد که اخبار دیدار هاشمی با متهمان وقایع بعد از انتخابات به فضای رسانه ای کشیده شد. این اخبار در حالی منتشر می شد که پیش تر هاشمی در دیدار با مدیران دولت اصلاحات بر کلیات پیشنهادهایش در نمازجمعه 26 تیرماه مجددا تأکید کرده بود.

سایت ضدانقلاب جرس و سایت حامی موسوی خبر جلسه هاشمی با متهمان انتخاباتی را این گونه منعکس کرد: «در دیدار رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با جوانان اصلاح طلب که جمعی از آزادشدگان حوادث پس از انتخابات هم حضور داشتند، در ابتدا جوانان سبز حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرات خود پرداخته و نگرانی خود را از وضع موجود بیان داشتند. این در حالی است که هاشمی رفسنجانی در لابلای سخنان ناطقان جویای حال آزاد شدگان بوده و از شرایط زندان، مدت بازداشت و اتفاقات پیش آمده پرس و جو می کرد.»

این سایت همچنین به نقل از منابع ناشناخته خود که این خبر را دراختیار قرار داد، افزود: آقای هاشمی "جوانان سبز" را با اشاره به آیات و احادیث به استقامت و مدارا فرا خوانده است! سایت جرس در گزارش خود از ملاقات مذکور نوشت: «هاشمی رفسنجانی در لابلای سخنان زندانیان آزاد شده، در شرایط زندان و اتفاقات پیش آمده پرس وجو می کرد و آنان را به استقامت و مدارا فرا می خواند و تاکید می کرد که سرانجام سختی، پیروزی و آسانی است. وی از زندانیان و فعالان سیاسی می خواست دستگیری ها و زندان رفتن ها را از بعد منفی نگاه نکنند چرا که زندانی شدن افرادی که نیت مصلحانه دارند(؟!) در مجموع سازنده بوده و ثمراتی هم به دنبال دارد... گرچه ممکن است بازداشت ها باعث شود برخی کنار بکشند اما عده قابل توجهی را در هدف خود ثابت قدم تر کرده و شک نباید کرد که این زندان رفتن ها در مجموع سازنده است.»

این در حالی بود که خبری مبنی بر دیدار مادر هنگامه شهیدی، یکی از متهمان بازداشت شده، با هاشمی رفسنجانی نیز منتشر شده بود.

در خبرها آمده بود: «رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام مادر هنگامه شهیدی را به صبر فراخواند و ضمن آرزوی برای همه زندانیان سیاسی، نامه ای از وی را برای پیگیری درخواستش دریافت کرد.»

بعد از انعکاس خبر ملاقات هاشمی با متهمان انتخابات در سایت شخصی او به نقل از سایر سایت های خبری دفتر رییس مجمع طی اطلاعیه ای توضیحاتی را ارائه کرد و این خبر را "فاقد سندیت" خواند.

در این تکذیبیه که دیروز برای روزنامه کیهان ارسال شد، آمده بود: «در پی درج مطلبی در صفحه 2 روزنامه مورخ 22/2/89 مبنی بر "دشمنی با اسلام و امام(ره) و نیت مصلحانه" به نقل از یک سایت خبری به اطلاع می رساند اداره کل روابط عمومی مجمع براساس سیاست های خبری خود، متن خبر این دیدار را به طور رسمی در همان روز انجام دیدار، به رسانه های خبری مخابره کرد. قابل ذکر است همان گونه که قبلا نیز به طور رسمی اعلام شده، انتشار هرگونه مطلبی خارج از اخبار رسمی مخابره شده توسط این اداره کل، فاقد سندیت بوده و مورد تأیید نمی باشد.»

این تکذیبیه در حالی منتشر شد که اصل دیدار در آن مورد تأیید قرار گرفته بود. این همه اما نگرانی ها را در مورد گردانندگان سایت هاشمی را افزایش داد.

گفتنی است چندی پیش همین سایت نامه ای از هاشمی خطاب به امام را بازنشر داد که بدون سلام آغاز می شد و با لحن تندی نگاشته شده بود.

هاشمی رفسنجانی در این نامه تلویحا امام را آسایش طلب لقب داده و نوشته بود:«بعد از پیروزی معمولاً ما مسامحه‌هائی در اینگونه موارد داشتیم و جنابعالی مخالف بودید، اما نظرات شما را با تعدیلهائی اجرا می‌کردیم؛ شما اجازه ورود افراد تارک‌الصلوة یا متظاهر به فسق را در کارهای مهم نمی‌دادید، شما روزنامه آیندگان و ... تحریم می‌کردید، شما از حضور زنان بی‌حجاب در ادارات مانع بودید، شما از وجود موسیقی و زن بی‌حجاب در رادیو تلویزیون جلوگیری می‌کردید؟ همین‌ها موارد اختلاف ما با آنها است. آیا رواست که به خاطر اجرای نظرات جنابعالی ما درگیر باشیم و متهم و جنابعالی در مقابل اینها موضع بی‌طرف بگیرید؟ آیا بی‌خط بودن و آسایش طلبی را می‌پسندید؟»

هاشمی در خصوص حزب نیز تصریح کرده بود:«اگر مایلید ما حزب را کنار بگذاریم، ما را قانع کنید(!) و اگر لازم می‌دانید که حزب بماند باید جور دیگری عمل بشود.»

هاشمی در نامه خود نوشته بود:«تحمل ابهام در نظر رهبر برایمان مشکل است.» وی حتی از این خطاب های تند هم پا را فراتر گذاشته و از تحت تأثیر دیگران قرار گرفتن امام ابراز نگرانی کرده بود:«گاهی به ذهنم خطور می‌کند که تبلیغات و ادعاهای دیگران شما را تحت تأثیر قرار داده و قاطعیت و صراحت لازم را –که از ویژگیهای شما در هدایت انقلاب بوده- در موارد فوق‌الذکر ضعیف‌تر از گذشته نشان می‌دهید، بسیاری از مردم هم متحیریند که چرا امام قاطع و صریح در این مسائل سرنوشت‌ساز صراحت ندارد.»

/ 0 نظر / 3 بازدید