احمدی‌نژاد: خیلی‌ها تلاش دارند اوباما را در مقابل ایران قرار دهند

احمدی‌نژاد: خیلی‌ها تلاش دارند اوباما را در مقابل ایران قرار دهند

 

دکتر محمود احمدی نژاد رییس جمهوری درگفت وگو با تلویزیون بین المللی روسیه تصریح کرد شعار ما این است که بمب اتم برای هیچ کس و استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای برای همه؛ ما بمب اتم را قبول نداریم.

رییس جمهوری گفت: انرژی هسته ای کاربردهای مفیدی برای صنعت , کشاورزی و پزشکی دارد و یکی از کاربردهای انحرافی آن بمب است.

وی در جواب سوالی در خصوص راهکارهای بهبود روابط آمریکا و ایران اظهارداشت: باید تغییراتی در رفتار و نگاه دولت آمریکا اتفاق بیفتد اما در این کشور تصمیم گیری متمرکز نیست و لابی های زیادی در آن نقش آفرینی می کنند که همین موضوع تصمیم گیری را دشوار می سازد.

دکتر احمدی نژاد در خصوص اثرات این سفر بر تلاشهای ضدایرانی برخی کشورها در شورای امنیت گفت برنامه هسته ای ایران کاملا صلح آمیز است وعمده کشورهای جهان هم بر آن اذعان دارند اماحق وتو معادلات را برهم می زند و این بی عدالتی است.

رییس جمهوری در همین ارتباط به مخالفت شماری از کشورهای عضو شورای امنیت با تلاشهای واشنگتن اشاره کرد.

وی در جواب سوالی در خصوص تلاش آمریکا برای تشدید فشارها بر ایران تصریح کرد: ما نگران تحریمها نیستیم البته از آن استقبال هم نمی کنیم . تحریمها را ظالمانه و غیرعادلانه می دانیم.

دکتر احمدی نژاد افزود: من فکر می کنم خیلی ها تلاش دارند باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا را در مقابل ایران قرار دهند. اقای بوش قطعنامه صادر می کرد به کجا رسید؟ ما کجا رسیدیم او کجاست. ایران پیشرفت کرد و او رفت.

خبرنگار این شبکه روسی در ادامه به جمله اسرائیل باید محو شود اشاره کرد و گفت که مفهوم این یعنی چه؟

رییس جمهوری جواب داد صحبت های ما در موردفلسطین روشن و دقیق است.

وی افزود: ما می گوییم اجازه دهید فلسطینی ها خودشان درباره سرنوشت خود تصمیم بگیرند. رفراندوم بگذارند در آن صورت فلسطینی ها برنده خواهند شد و اسرائیل دیگر وجود نخواهد داشت.

از رییس جمهوری سوال شد آیا تفاوتی میان اوباما و بوش وجود دارد؟

دکتر احمدی نژاد گفت: میان این دو تفاوت های زیادی است. آقای بوش یک عنصر حزبی ریشه دار و دارای شبکه است و در درون سیستم حزبی خود صاحب نفوذ است و پدرش رییس جمهوری بود. اما اوباما نفوذ حزبی بوش را ندارد و در عوض حمایت مردم را دارد.

وی در جواب سوالی در خصوص نقش رسانه ها اظهارداشت درآمریکا رسانه ها توسط احزاب کنترل می شوند ولی ما مردم آمریکا و همه ملت ها را دوست داریم.

/ 0 نظر / 3 بازدید