احمدی نژاد در مصاحبه با ای بی سی: بن لادن در واشنگتن است

احمدی نژاد در مصاحبه با ای بی سی: بن لادن در واشنگتن است

رئیس جمهور کشورمان گفت: بن لادن در واشنگتن است زیرا او روابط خوبی با جرج بوش رئیس جمهور سابق آمریکا داشت و با هم در زمینه نفت فعالیت می کردند.
محمود احمدی نژاد در جریان سفر به نیویورک در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «ای بی سی» آمریکا گفت: ما دوست مردم آمریکا هستیم، اما با این موضوع که کشوری 10هزار بمب انبار کند، دیگران و حتی آژانس بین المللی انرژی اتمی را تحت فشار قرار دهد، مخالف هستیم.
به گزارش دفتر امور رسانه های ریاست جمهوری، وی تاکید کرد: اینکه چند کشور دارنده بمب اتم، بخواهند جلوی برنامه صلح آمیز ایران را بگیرند، خلاف «ان پی تی» و قوانین بین المللی است، آنها با تهدید و فشار نمی توانند ایران را از حقوق قانونی خود محروم کنند. رئیس جمهور در پاسخ به سؤالی جهت دار در خصوص حضور بن لادن در ایران، گفت: بن لادن در واشنگتن است، زیرا او روابط خوبی با جرج بوش رئیس جمهور سابق آمریکا داشت، آنها با هم در زمینه نفت فعالیت می کردند، اما بن لادن هیچ وقت با ایران کار نکرده است.
رئیس جمهور در ادامه با تاکید بر اینکه امروز اکثر کشورهای دنیا با مواضع ملت ایران موافقند، اظهار داشت: کسی که عضو دائم شورای امنیت است و حق وتو دارد، معلوم است که نظراتش را به آژانس تحمیل می کند.
احمدی نژاد افزود: چرا هنوز بعد از 60سال خلع سلاح هسته ای عملی نشده است؟ به نظر شما خطر هزاران بمب اتم بیشتر است یا کشوری که ادعا می کنند ممکن است به یک بمب اتم دست پیدا کند؟
این ایده باید اصلاح شود
محمود احمدی نژاد همچنین در یک کنفرانس مطبوعاتی در نیویورک در جواب سؤالی که به نوعی در بحث برنامه هسته ای ایران، جامعه جهانی را معادل آمریکا خوانده بود، گفت: منظور از جامعه جهانی چیست؟ 118کشور عضو غیرمتعهدها، 57 کشور عضو سازمان کنفرانس اسلامی و گروه 8 از برنامه هسته ای صلح آمیز ایران حمایت کرده اند.
وی افزود: اگر آمریکا و دوستانش معادل همه جهان هستند، این ایده باید اصلاح شود. آژانس و دبیرکل سازمان ملل هم باید براساس قانون و عدالت رفتار کنند.
احمدی نژاد در ادامه در جواب سؤالی در خصوص طرح مبادله سوخت، با تشریح جزئیات این موضوع گفت ما بارها اعلام کرده ایم که آماده ایم سوخت بدهیم اما در خصوص شرایط و جزئیات آن باید توافق کنیم و ملت ایران هرگز چیزی را که بخواهند بر ما دیکته کنند، نخواهند پذیرفت.
رئیس جمهور کشورمان در ادامه کنفرانس مطبوعاتی خود در نیویورک و در پاسخ این پرسش که آیا تحقق خاورمیانه عاری از تسلیحات اتمی با وجود اسرائیل امکان پذیر است، گفت: خاورمیانه عاری از تسلیحات اتمی، شدنی است مشروط به اینکه دولت آمریکا از رژیم صهیونیستی حمایت نکند.
وی تصریح کرد: ادامه حمایت دولت آمریکا و برخی دولت های اروپایی از رژیم صهیونیستی یک اشتباه استراتژیک است.
پایان فرصت اوباما
احمدی نژاد در گفت وگو با شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی نیز تاکید کرد: اگر عناصر افراطی در مجبور کردن آقای اوباما به اتخاذ مواضع افراطی ضد ایران موفق شوند، این به معنای پایان یافتن فرصت او و از سوی دیگر پایان فرصت آمریکا در بهبود شرایط خود در جهان خواهد بود.
احمدی نژاد در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا ایران قصد ندارد مثلا همانند ژاپن برای مقابله با کشوری مانند کره شمالی، گزینه انرژی هسته ای را برای خودش حفظ کند که بتواند از خودش (با سلاح هسته ای) دفاع کند؟ اظهار داشت: ممکن است کشوری همانند ژاپن بخواهد بمب اتمی داشته باشد تا از خودش دفاع کند اما ما اعتقادی به کارایی این سلاح نداریم. آیا در اختیار داشتن چندین هزار سلاح اتمی توسط آمریکا توانسته به این کشور کمک کند تا مسائل افغانستان را حل کند؟ وجود این بمب ها تاکنون چه سودی برای آمریکا داشته است؟ اتحاد جماهیر شوروی سابق چه تعداد سلاح اتمی در اختیار داشت؟ چرا این بمب ها مانع از فروپاشی شوروی نشد؟
همچنین رئیس جمهور در مصاحبه با تلویزیون بین المللی روسیه در خصوص تلاش آمریکا برای تشدید فشارها علیه ایران گفت: ملت ایران از تحریم ها نگرانی ندارد البته از آن استقبال هم نمی کنیم و تحریم را موضوعی ظالمانه و غیرعادلانه می دانیم.
احمدی نژاد در پاسخ به سؤال خبرنگار روزنامه لبنانی النهار نیز امکان پیروزی رژیم صهیونیستی در لبنان و سوریه را در حد صفر و در غزه را نزدیک به صفر دانست و با اشاره به تهدیدهای این رژیم علیه ایران تاکید کرد: آنان نمی توانند علیه ایران کاری بکنند. قادر نیستند چنین کاری کنند ولی در خصوص سوریه، لبنان و فلسطین ما از آنان کاملا دفاع و حمایت می کنیم.
همچنین در سفر احمدی نژاد به نیویورک، جمعی از رهبران ضد صهیونیست آمریکا با وی دیدار و گفت وگو کردند.
رئیس جمهور کشورمان در این دیدار با اشاره به اینکه دفاع از حقوق مظلومان در مقابل مستکبران از اولویت های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود، اظهار داشت: ما همواره بر حقوق اقلیت ها در ایران تاکید کرده و از آن دفاع می کنیم.
خاخام وایس رهبر یهودیان ضد صهیونیست نیز در این دیدار با قدردانی از مواضع جمهوری اسلامی ایران در اجلاس بازنگری ان پی تی، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره مدافع حق بوده و برخلاف تبلیغات دروغین رسانه های غربی، دولت ایران دوست ملت های جهان است.
در این دیدار همچنین چند تن از رهبران یهودی از تلاش دولت ایران برای بهبود اوضاع یهودیان ایران تشکر و قدردانی کردند.

/ 0 نظر / 3 بازدید