حزب ساختگی صهیونیزم قرابتی با یهودیان ندارد

حزب ساختگی صهیونیزم قرابتی با یهودیان ندارد

خبرگزاری فارس: رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس در دیدار با مرجع دینی کلیمیان در ایران با بیان اینکه گفتگوی ادیان در جمهوری اسلامی ایران طراحی شده است گفت که حزب ساختگی صهیونیزم قرابتی با یهودیان ندارد.


به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علاء‌الدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس چهارشنبه به همراه دیگر اعضای کمیسیون متبوعش در دیدار و گفت‌وگو با برخی از مسئولان و رهبران اقلیت کلیمیان با تاکید بر اینکه مجموعه سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران و بخصوص رهبر معظم انقلاب وحدت ملی است، اظهار داشت: گفتگوی ادیان در جمهوری اسلامی ایران طراحی شده و امروز ما در کشورهای مختلف گفت‌وگو بین ادیان الهی را پیگیری می‌کنیم.
وی سپس تأکید کرد: صهیونیسم در دنیا قرابتی با یهودیان ندارد چرا که صهیونیسم یک حزب ساختگی است که بر ضد یهود و اسلام ساخته شده است و جمهوری اسلامی ایران و دین اسلام با آنان مرزبندی مشخصی دارد.
بروجردی با بیان اینکه اصل برادری بین اقلیت‌های آسمانی در ایران، اصلی پذیرفته شده است، ابراز داشت: ما نهایت دشمنی را با صهیونیست‌های جنایتکار داریم.
خاخام ماشاء‌الله گلستانی نژاد مرجع دینی رسمی کلیمیان ایران در این دیدار با قدردانی از رئیس و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به خاطر دیدار با اقلیت‌های مذهبی از جمله کلیمیان گفت که کلیمیان ایران به برکت وجود امام خمینی و انقلاب مذهبی که ایشان نه تنها برای مسلمانان بلکه برای همه ادیان ایجاد کرده‌اند، قدردان هستند.
وی با تاکید بر اینکه قبل از اینکه کلیمی باشم یک ایرانی هستم، گفت: پس از انقلاب اسلامی همکاری‌ها و همیاری‌ها بین اقلیت‌های مذهبی در ایران برآورده شده است.
این مرجع عالی دینی کلیمیان این نکته را اضافه کرد که تعداد کلیمیان در ایران 20 هزار نفر است.
همچنین در این دیدار شماری از اعضای کمیسیون امنیت مجلس و نیز تعدادی از مسئولان اقلیت کلیمی به ایراد سخن پرداختند.
کواکبیان نماینده مردم اصفهان و عضو فراکسیون اقلیت مجلس در این دیدار با اشاره به نقطه مشترک ادیان در قرآن گفت که طبق آیات قرآنی نقطه مشترک مسلمانان با یهودیان پرستش خدای واحد است.
وی همچنین اضافه کرد: سمبل مبارزه ما با طاغوت پیش از انقلاب همواره حضرت موسی بوده است.
پرویز سروری از دیگر اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز با اشاره به سفر خود با نماینده کلیمیان در بروکسل اظهار داشت: در این سفر با وجود برخی اتهامات از سوی کشورهای غربی، نماینده کلیمیان در دفاع از جمهوری اسلامی ایران پیشتاز بود.
در ادامه این مراسم رئیس انجمن کلیمیان ایران با بیان اینکه یهودیان در ایران ریشه 2 هزار و 700 ساله دارند، خاطرنشان کرد: حضرت امام گفتند که هر چه توان دارید برای تبلیغات بگذارید اما میزان تبلیغات کنونی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور هنوز ضعیف است.
این پزشک ایرانی یهودی که به گفته خود در امریکا تحصیل کرده است، اقدامات دو شبکه رادیویی فارسی زبان در امریکا را موجب ضربه زدن به اسلام عنوان کرد.
وی با بیان اینکه همواره یهودیان زیر پرچم حاکمیت در ایران بوده‌اند، ابراز امیدواری کرد که وحدت بین ادیان در کشور ما همچنان پابرجا باشد.
سیامک مره‌صدق نماینده اقلیت کلیمیان در مجلس شورای اسلامی در این دیدار به ارائه گزارشی از وضعیت کلیمیان در کشورمان پرداخت. مسئول کمیته فرهنگی انجمن کلیمیان تهران نیز در این دیدار با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی کلیمیان در کشور بویژه تهران گفت که 4 مدرسه، 2 مهد‌ کودک، یک سرای سالمندان و بیمارستان در تهران متعلق به جامعه یهودی است.
در پایان این مراسم خاخام ماشاء‌الله گلستانی برای نابودی دشمنان ایران و سلامتی مقام معظم رهبری دعا کرد.

/ 0 نظر / 3 بازدید