BBC:برخورد با شرکت‌های هرمی برای ترساندن مردم است!

تبلیغات
 BBC:برخورد با شرکت‌های هرمی برای ترساندن مردم است!

 

بی‌بی‌سی فارسی انهدام شرکت‌های هرمی را "آماده کردن فضا برای فشار بر معترضین انتخابات" و "ترساندن مردم" نامید!

به گزارش شبکه ایران، تلویزیون دولتی انگلیس از برخورد ماموران اطلاعاتی ایران با سردسته‌های شرکت‌های هرمی نظیر گلدکوئست، ابراز نگرانی کرد.

"بی‌بی‌سی فارسی" در بخش‌های خبری شب گذشته خود، ضمن انتشار خبر مربوط به عملیات ویژه نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران مبنی بر دستگیری عوامل 410 شرکت هرمی، این اقدام را "آماده کردن فضا برای فشار بر معترضین انتخابات" و "ترساندن مردم" نامید!

تاکنون از ضرر مالی این شرکت‌ها به مردم خبر رسمی منتشر نشده است اما در جریان انهدام بزرگترین شرکت هرمی کشور در اسفند ماه اعلام شد که "سرشبکه های باند مذکور ضمن فریب بیش از 300 هزار نفر، بالغ بر 500 میلیارد تومان کلاهبرداری نموده که بخش اعظم آن را به حساب های شرکت در خارج از کشور واریز کرده اند."

با این حال، "فرناز قاضی‌زاده"، گوینده خبر بی‌بی‌سی که سابقه فعالیت در برخی روزنامه‌های اصلاح‌طلب نظیر "یاس نو" و "نشاط" را در کارنامه خود دارد، مدعی شد که در سال جدید باید تمام اقدامات ایران را به دید امنیتی نگاه کرد که ناشی از مواجهه با حامیان میرحسین موسوی است.

این اظهارات از سوی تلویزیون دولتی سابقه‌دار است. بی‌بی‌سی پیش از این هم در سخنانی مشابه مدعی شده بود که در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و همچنین روز کارگر، فضای امنیتی در شهر حاکم بوده است. البته این شبکه برای اثبات مدعای خود فقط به اظهارنظر چند نفر از مخالفان جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور بسنده کرد و دلیل دیگری برای این مطلب ارائه نکرد.

فعالان سیاسی مواضع اخیر رسانه هایی نظیر بی‌بی‌سی درباره امنیتی نشان دادن فضای شهر تهران را، تلاش برای احیای جریان اغتشاشات و تحریک آشوبگران در آستانه سالروز انتخابات ریاست جمهوری دهم ارزیابی می کنند.

/ 0 نظر / 3 بازدید