اخراج دیپلمات اسراییلی از استرالیا

اخراج دیپلمات اسراییلی از استرالیا

 

وزیر امور خارجه استرالیا اعلام کرد که فرمان اخراج یک دیپلمات رژیم صهیونیستی را به دلیل مشارکت در جعل گذرنامه برای عاملان عملیات ترور المحبوح در دبی، صادر کرده است.

به گزارش شبکه ایران به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،‌ "استفن اسمیت" وزیر امور خارجه استرالیا اعلام کرد: در پی تحقیقات انجام شده درخصوص جعل چهار گذرنامه استرالیایی برای ترور یکی از رهبران فلسطینی در دوبی توسط موساد،‌ فرمان اخراج یک دیپلمات اسراییلی مرتبط با موضوع را صادر کرده است.

رییس دستگاه دیپلماسی استرالیا افزود: اسراییل با استفاده از گذرنامه جعلی استرالیا برای ترور محمود المبحوح یکی از رهبران حماس در یکی از هتل‌های دوبی، مثل یک دوست استرالیا عمل نکرده است.

این مقام استرالیایی با بیان اینکه اسراییل پیشتر نیز به جعل گذرنامه‌های استرالیایی اقدام کرده است، افزود: عملیات پیشرفته‌ای که در جعل گذرنامه‌های کشور ما برای علمیات دوبی به کار رفته که نشان می‌دهد جعل این گذرنامه‌ها توسط سرویس‌های اطلاعاتی دولتی صورت گرفته است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در بخش دیگری از گزارش خود اعلام کرد که دولت انگلیس نیز پیشتر با انتشار اسنادی اعلام کرده بود که با توجه به مدارک موجود، اسراییل برای ترور المبحوح اقدام به جعل گذرنامه انگلیسی کرده است و به‌همین دلیل نیز یک دیپلمات اسراییلی از خاک این کشور اخراج کرد.

محمود المحبوح یکی از رهبران ارشد جبنش مقاومت فلسطین (حماس) ژانویه گذشته در یکی از هتل‌های شهر دوبی توسط سرویس‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی دارای گذرنامه‌های جعلی ترور شد.

/ 0 نظر / 3 بازدید