کروبی: با عقلم فهمیدم که درسته!

کروبی: با عقلم فهمیدم که درسته!

 

نگرانی شیخ اصلاحات و نزدیکانش درباره اعترافات سردبیر سایت سحام نیوز در حالی مطرح می‌شود که برخی منابع خبری، اخیرا اعلام کرده‌اند که داوری در یک مصاحبه خبری، درباره صحت ادعاهای آقای کروبی در خصوص تجاوزات جنسی و اینکه وی چگونه و توسط چه کسانی برای طرح این ادعاها تشویق و تحریک شده است، سخن گفته است.

به گزارش شبکه ایران موضوع تجاوز جنسی در زندان‌های کشور ادعایی بود که شیخ اصلاحات در مرداد ماه سال گذشته در نامه‌ای خطاب به آقای هاشمی رفسنجانی مطرح کرد که رسانه‌های ضد انقلاب به صورت گسترده‌ای به این موضوع پرداختند و از این بستر اتهامات بی اساس بسیاری را به جمهوری اسلامی نسبت دادند.

البته شیخ اصلاحات چندی بعد، ادعاهایی را که در این نامه مطرح کرده بود، شایعه دانست و گفت که دلیلی برای اثبات آن‌ها وجود ندارد.

با این حال وی چندین بار دیگر، این اتهام به نظام را بر صدر اخبار رسانه های اپوزیسیون داخلی و خارجی نشاند و آنچه را از آن به عنوان "اسناد بسیار" یاد کرد، هرگز ارائه نداد.

پس از گذشت حدود 9 ماه از این موضوع، مهدی کروبی طرح مجدد این ادعاها را، این بار در نامه ای که به جعفری دولت آبادی، دادستان تهران نوشته، در دستورکار قرار داده است.

وعده ای که شیخ داد و به آن عمل نکرد

وی در این نامه، به ماجرای نامه نگاری اش با آقای هاشمی رفسنجانی اشاره و عنوان کرده است که در مکاتبه با رئیس مجمع تشخیص "اظهار امیدواری کردم که اگر چنین اعمالی توسط برخی نیروهای خطاکار صورت گرفته است مسببین آن مجازات شوند و درصورت کذب بودن، همگی در دفاع از نظام و تکذیب چنین شایعاتی برآییم."
اما پس از آنکه هیئت وی‍ژه‌ رئیس جدید قوه قضائیه پس از هفته‌ها تحقیق و بررسی و برگزاری جلساتی با مهدی کروبی، ادعاهای شیخ اصلاحات را "غیرواقعی" دانستند، وی حاضر به عمل به وعده خود و تکذیب ادعایش نشد.

کروبی تنها پس از مشخص شدن غیرواقعی بودن ادعایش به هیئت سه نفره گفته بود که ادعا نکرده که قطعاً چنین اتفاقی رخ داده است بلکه در این رابطه مطالبی را شنیده که باعث نگرانی او شده و او با نگارش نامه به هاشمی رفسنجانی خواستار تحقیق در این رابطه شده است!

با عقلم فهمیدم که حرفم درست است!

اما چندین بار اذعان آقای کروبی به بی اساس و فاقد سند بودن ادعاهایش، وی را از ادامه این راه باز نداشته است به طوری شیخ اصلاحات در نامه خود به دادستان تهران از شیوه ای جدید برای پی بردن به صحن سخنانش خبر داده است.

آقای کروبی گفته است که "اگر من در نامه اول خود صرفا احتمال تجاوزها را مطرح کرده بودم، اینک اما به صورت عقلی و منطقی اطمینان یافتم که این اعمال پلید صورت گرفته است"!

وی البته درباره اینکه چگونه از راه "عقل" و "منطق" پی به صحت ادعاهایش برده توضیحی نداده اما عنوان کرده است که ائمه جمله به من حمله تلاش کرده اند که بر این موضوع سرپوش بگذارند!

آقای کروبی همچنین بدون اشاره به مواضع و اظهاراتش که با پوشش گسترده محافل ضد انقلابی مواجه می شود، گفته است که "از خود می پرسم این چه اراده ای است که قصد بردن آبرو از روحانیت دارد و می خواهد خطی سیاه بکشد بر پرونده هزار ساله آنها و رنج فراوان شان برای حفظ معارف اسلامی و بسط فقه محمدی."

وی پیش از این هم گفته بود که "عزادار اسلام، انقلاب و امام است"!

پشت پرده نامه شیخ اصلاحات

شیخ اصلاحات پایان نامه اش را همچون ابتدای آن، به ابراز نگرانی درباره محمد داوری، سردبیر سایت سحام نیوز، اختصاص داده است.
آقای کروبی که این نامه را پس از انتشار اخباری مبنی بر روشنگری سردبیر سایت سحام نیوز درباره ادعاهای وی نوشته است، در ابتدا مدعی شده است که داوری را برای اعتراف علیه او تحت فشار قرار داده اند.
وی در پایان نامه اش هم از دادستان تهران را به اعتراف گیری از آقای داوری متهم کرده است.
چندی پیش هم سایت "سحام نیوز" که به عنوان ارگان رسمی حزب اعتماد ملی فعالیت می‌کند، در خبری که درباره سردبیر بازداشت شده خود منتشر کرده، مدعی شده که بر روی محمد داوری برای انجام مصاحبه علیه آقای کروبی، فشار روحی اعمال شده است!
اما نگرانی شیخ اصلاحات و نزدیکانش درباره اعترافات سردبیر سایت سحام نیوز در حالی مطرح می‌شود که برخی منابع خبری، اخیرا اعلام کرده‌اند که داوری در یک مصاحبه خبری، درباره صحت ادعاهای آقای کروبی در خصوص تجاوزات جنسی و اینکه وی چگونه و توسط چه کسانی برای طرح این ادعاها تشویق و تحریک شده است، سخن گفته است.

همچنین گفته می شود که داوری درباره اینکه متن اتهامات، بیانیه ها و دیگر مواضع آقای کروبی توسط چه کسانی و چگونه تهیه شده است، روشنگری کرده است.
بر این اساس، نامه آقای کروبی به دادستان تهران و طرح مجدد ادعاهایی که خود تکذیب کرده است، در راستای کاستن از تاثیرگذاری روشنگری داوری درباره پشت پرده این ادعاها ارزیابی می شود.

/ 0 نظر / 5 بازدید