انبار کاه جدید آمریکا از سوی اپوزیسیون ناامن اعلام شد! (خبر ویژه)

انبار کاه جدید آمریکا از سوی اپوزیسیون ناامن اعلام شد! (خبر ویژه)

بلافاصله چند روز پس از اعلام سازمان «سیا» و وزارت خارجه آمریکا مبنی بر ارسال نرم افزار اینترنتی مطمئن و جدید بر جریان اپوزیسیون در ایران، روزنامه کریستین ساینس مانیتور تصریح کرد این نرم افزار در خدمت شبکه اطلاعاتی ایران قرار خواهد گرفت.
رادیو فردا (ارگان رسمی سازمان سیا) و صدای آمریکا طی روزهای اخیر با اشاره به مصوبه کنگره مبنی بر لغو صادرات فناوری به ایران خبر داده اند که با مدیریت وزارت خارجه، نرم افزار پیشرفته ای موسوم به «هی استک» تهیه و به اپوزیسیون در ایران تحویل داده شده که می تواند ضمن کدگذاری و رمز کردن مبادلات اطلاعات، خارج از نظارت و کنترل عمل کند.
اما دیروز روزنامه کریستین ساینس مانیتور به نقل از یک کارشناس اینترنتی عضو اپوزیسیون در ایران نسبت به سرانجام این پروژه و به دام افتادن شماری دیگر از عناصر ضدانقلاب هشدار داد.
روزنامه آمریکایی نوشت: مخالفان سلاح جدید را در جنگ اینترنتی به کار گرفته اند؛ هی استک یا همان «انبار کاه» که شعار «در پیدا کردن سوزن موفق باشید» را برای خود انتخاب کرد. این سلاح در سانفرانسیسکو و منحصراً برای ایران ساخته شد. یک کارشناس اینترنت در ایران که از جریان اپوزیسیون است می گوید ما به این نرم افزار احتیاج داریم که به کدسازی وسیع اطلاعات می پردازد و سپس به مجموعه ای از اطلاعات معمولی تبدیل می کند تا در ترافیک معمول اینترنت جلب توجه نکند.
این کارشناس ضدانقلاب سپس اضافه می کند: «فناوری جدید شاید حیات جدیدی به شبکه ارتباطی نیمه جان ما بدهد اما مردم یاد گرفته اند که به این آسانی به چیزی اعتماد نکنند. باید اطمینان داده شود که این نرم افزار، قابل اعتماد است نه اینکه دامی از سوی سپاه باشد. من در عین حال مشکوک هستم. سپاه خیلی زود می تواند نسخه های زیادی از این نرم افزار را ضمن کار گذاشتن برنامه های جاسوسی در آن تکثیر کند.» گفتنی است محافل سیاسی و اطلاعاتی آمریکایی و انگلیسی بارها بر قدرت ارتش سایبری ایران اعتراف کرده اند. شبکه سایبری سازمان دهی شده از سوی مثلث سیا، ام آی 6 و موساد اگر چه در ابتدا ابزار قدرت سازمان های جاسوسی سه گانه تلقی می شد اما در عمل تبدیل به تور آسان و متمرکز برای شکار گسترده عوامل عضو شبکه جاسوسی و خرابکاری دشمن تبدیل شد و ده ها نفر از عناصر فعال در این شبکه در کنار انبوهی از اسناد به دام افتادند به نحوی که در برخی ارزیابی ها، از پاتک سایبری ایران به عنوان بزرگ ترین ضربه به شبکه جاسوسی آمریکا و انگلیس و اسرائیل در ایران در طول 30 سال گذشته تعبیر شد. احتمالاً آمریکایی ها از سر عصبانیت و استیصال، چیزی شبیه عملیات فروغ جاویدان (مرصاد) را برای بقایای شبکه جاسوسی خود تدارک دیده اند.

/ 0 نظر / 3 بازدید