اعترافات بی سابقه سفیر اسرائیل در سازمان ملل:

اعترافات بی سابقه سفیر اسرائیل در سازمان ملل:
ما الان در سازمان ملل در بدترین حالت قرار گرفته‏ایم
احمدی‏نژاد جامعه‏جهانی را در موضوع هسته‏ای با خود همراه کرده‎است

 

گابریل شالیو سفیر جدید رژیم صهیونیستی در سازمان ملل در گفتگویی با جورالم پست اعتراف کرد که تحریم ها علیه ایران به هیچ وجه کارایی نداشته و نتوانسته به اهداف خواسته شده برسد و تنها نشان دهنده خیال بافی تاثیر تنبیهات علیه ایران است.

به گزارش رجانیوز، شالیو در این مصاحبه گفت: بر خلاف توقع و آرزوی ما تحریم ها هیچ تاثیری بر ایران نداشته است ... و ایران حتی کوچک ترین گزندی نیز از این تحریم ها ندیده است.این تحریم ها خیلی آبکی ،بی تاثیر وخنثی بوده است.

شالیو که اولین زن نمایند اسرائیل در سازمان ملل است، امسال را بعلت پیوستن دولت لبنان به شورای امنیت سالی سخت برای اسرائیل دانست وضمن سنگین قلمداد کردن گزارشات گلدستون در مورد اسرائیل، گفت: این باعث می شود که افزایش فشار به برنامه هسته ای ایران بسیار دشوار تر شود.

شالیو 68 ساله تاکید کرد :الان ما دور چهارم تحریم ها را علیه ایران پشت سر می گذاریم ولی ایران همچنان همه مارا به سخره گرفته و ما را مسخره می کند .و احمدی نژاد توانسته است که جامعه بین الملل را تحت تاثیر خود قرار داده و در زمینه هسته ای با خود همراه کند.

شالیو اذعان کرد که من درسازمان ملل فشار زیادی راتحمل می کنم و نشستن در صحن سازمان بین الملل و گوش کردن به سخرانانی که دائماً اسرائیل را محکوم می کنند برایم غیر قابل تحمل شده است ،احساس میکنم که قلبم شکسته است .

گزارش گلدستون باعث به خطر افتادن موقعیت اسرائیل در شورای حقوق بشر سازمان ملل شده است و ممانعت اسرائیل برای ورود کارشناسان سازمان ملل برای بررسی جنگ غزه این امر را دو چندان کرده است وما الان در سازمان ملل در بدترین وضعیت قرار گرفته ایم . گزارش گلدستون نه تنها باعث برانگیختن احساسات افکار عمومی شد بلکه باعث شد که تمامی دشمنان صهیونیست ها یک صدا شده و عملکردهایشان را کانالیزه کنند.

اعترافات صریح نماینده اسرائیل در سازمان ملل در حالی در رسانه ها منتشر شده است که در ماه های گذشته تلاش های جدی اوباما و تیم سیاست خارجی وی برای سامان دادن تحریم‌های جدید علی ایران با مخالفت برخی از کشورهای مستقل عضو شورای امنیت همچون برزیل و ترکیه مواجه شده است.

/ 0 نظر / 3 بازدید