"انرژی هسته ای، زیر سر انگلیس!"

"انرژی هسته ای، زیر سر انگلیس!"
علیرضا آیت اللهی در وبلاگ خود نوشته است:

نه تنها ما٬ بلکه کشورهای همسایه مان و کشورهای دورتر و بازهم دورتر٬ حال کاملا" متوجه یا کم تر متوجه٬ چون مظلومانی شده ایم و در هر حال در چنین وضعیتی ما را می خواهند که در وسط جنگلی از عصر حجر ایستاده است و در غیاب شیران پیر جنگل ... تمام گرگ ها٬ ببرها٬ پلنگ ها٬ یوزپلنگ ها و به خصوص کفتاران خونخوار را به صلح و صفا با دیگران و حتی با یکدیگر دعوت می کند. هیهات!

"ایران نه تنها نمی تواند سلاح اتمی بسازد٬ بلکه با ساخت آن توسط هرکس و در هر زمان و هرمکان به شدت مخالفت می کند. ما می خواهیم از انرژی هسته ای به صورتی کاملا" صلح آمیز در راه توسعه و تعالی ملت خود و حتی اگر اراده کنند ملت های همسایه خود بهره ببریم و نهایتا" اعتلای جامعه جهانی را نیز رقم بزنیم."

فرمایشاتی متین است٬ از هرکس که باشد٬ اما کو گوش شنوا؟ شعار "انرژی صلح آمیز هسته ای برای همه٬ سلاح هسته ای برای هیچکس" در زمانی ممکن است کوچکترین تأثیر بر مقصرین اصلی فتنه جهانی هسته ای داشته باشد که دارای گوش و آن هم گوش هائی شنوا باشند٫ و لاغیر!

"تنها مجرم اتمی جهان" با زرادخانه ای بسیار وسیع از سلاح های هسته ای٬ حال ضمن تبلیغاتی مکرر و گسترده در سراسر جهان بر علیه جمهوری اسلامی ایران اشک تمساح می ریزد و از خطر؟!! دستیابی ایران و ایرانی به انرژی هسته ای داد سخن می دهد ...

درست گفته اند که این به اصطلاح ژاندارم بین الملل قبل از سلاح هسته ای قبل از هر سلاح دیگری به سلاح فریب و نیرنگ مجهز است. اما چگونه می توان فریب و نیرنگی با این حجم و تفصیل را از گاوچران و گاوچرانان باور کرد؟! تردید نکنیم که معلمی دارند٬ معلمی قدیمی و با سوء سابقه فراوان! همان که بدون هیچ گونه تردیدی کابوی های درونگرا و حتی افسرده را به میدان جنگ دوم بین الملل کشید و به پرتاب بمب اتمی بر شهرهای هیروشیما و ناکازاکی وادار کرد ...

چرا نباید کبریت را ببینیم و فقط آتش جنگل را ببینیم؟! چرا نباید چاشنی گلوله و خمپاره و موشک را ببینیم و فقط باران آنان را بر سر مردم محروم جهان مشاهده کنیم؟! کبریت را ببینیم! محرک اصلی را به درستی بشناسیم و معرفی کنیم: عجوزۀ مکار و مذبزبی که فرزند بی باک و کله پوک خود را به میدان می فرستد و در پشت سر وی پنهان می شود تا نهایتا" لقمه ای هرچه بزرگ تر و چرب تر نصیب خود کند. همان که در افسانه های ما به مادر فولاد زره معروف شده است ...

اگر خوب دقت کنیم باتوجه به میزبانی موهن انگلیس در محل سازمان ملل متحد٬ می بینیم که باز هم "زیر سر انگلیس است." انگلیس و آمریکا به دشمنان اصلی توسعه و تعالی مردم ایران تبدیل شده اند٫ فرانسۀ دلال مسلک سارکوزی را هم به این گروه اضافه کنید. رژیم غاصب چیزی جز یک پایگاه نظامی آنان در منطقه نیست.

به درستی کنفرانس کنونی تهران را "نخستین کنفرانس بین المللی خلع سلاح و عدم اشاعه آن" نامیده اند به این معنی است که کنفرانس های دیگری نیز در پی خواهد داشت و این کنفرانس ها لازم اند اما کافی نمی توانند باشند.

 تحقق دنیای هسته ای امروز و فردا با یکی و دو اجلاس ممکن نمی شود به علاوه سایر کشورهای کوچک و بزرگ و همدرد ما نیز حق استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای را دارند. لذا پیشنهاد می کنم  آکادمی مرکب از یک دانشکده و یک مؤسسه تحقیقات نظری در اقتصاد انرژی هسته ای با مشارکت تمام شرکت کنندگان متمایل در این کنفرانس در تهران تأسیس شود و نهضت ادامه یابد.
/ 0 نظر / 3 بازدید