مجمع روحانیون بالاخره مشکوک شد! (خبر ویژه)

مجمع روحانیون بالاخره مشکوک شد! (خبر ویژه)

دبیر اجرایی مجمع روحانیون پس از مدت ها سکوت این گروه درباره به صحنه آمدن گروهک های نفاق، نسبت به تحرکات افراطیون ابراز نگرانی کرد. البته مجید انصاری موضوع پیوند منافقین با طیفی از گروه های مدعی اصلاحات را همچنان مسکوت گذاشته و ادعا می کند افراطیون درون اصولگراها هستند.
وی در گفتگو با ایسنا خواستار تعامل دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا شد و گفت: من در مقطع کنونی نزدیک شدن نیروهای متعادل به جریان را ضروری تر از گذشته می دانم چرا که احساس می شود یک جریان به شدت افراطی و تخریبی برای کنار زدن همه تجربیات گذشته اعم از اصولگرا و اصلاح طلب که هماهنگ با تفکرات آنها نیستند، تلاش می کند. اصولگرایان باید بیش از اصلاح طلبان از هویت و حیثیت خود در برابر این جریان از دید من مشکوک و خطرناک، دفاع کنند.
وی در عین حال گفت: البته ممکن است(!) درون جبهه اصلاحات نیز افراطی گری و یا افراطیون باشند چنانچه در گذشته(!) نیز بوده اند.
انصاری، سپس به سرپنجه جریان های انحرافی و حتی مشکوک نفوذگر خارجی اشاره کرد و به دلایل کاملاً روشن از ارائه آدرس این جریان ها استنکاف کرد. او گفت: در حال حاضر به وضوح در حال دیدن سرپنجه جریان های انحرافی و حتی مشکوک نفوذگر خارجی هستیم و به هیچ وجه نمی شود پذیرفت جریان افراطی که به تخریب شخصیت هایی که هر کدام شان سرمایه انقلابی و رکن اعتماد عمومی مردم و یاران انقلاب و امام بودند می پردازد، در بستر افراط به راه خود ادامه دهد.
دبیر اجرایی مجمع روحانیون مبارز در پاسخ به این سوال که به نظر شما چه بخشی از اصلاح طلبان راغب هستند که با اصولگرایان معتدل در جهت حفظ منافع نظام نزدیک شوند، اظهار کرد: « به نظر من همه اصلاح طلبانی که ریشه و اساس انقلابی دارند و اکثریت هم هستند و به منافع ملی، آینده کشور و اندیشه امام معتقد و پایبند هستند و به منافع مردم فکر می کنند، خوشحال خواهند شد که دو جریان درون نظام در عمل بتوانند برای خدمت به مردم به یکدیگر نزدیک شوند.»
گفتنی است سران مجمع روحانیون در یک تصمیم جمعی به حمایت از میرحسین موسوی پرداخته و تا به امروز نیز به این حمایت ادامه داده اند بی آنکه کسانی نظیر موسوی خوئینی ها، خاتمی، محتشمی پور، انصاری و... حتی یک کلمه اعتراض علنی نسبت به رفتارهای ضد انقلابی و ضدملی وی ابراز کنند. مجمع روحانیون چه به هنگام حرمت شکنی حامیان فتنه سبز در روز عاشورا و چه قبل از آن در اهانت به امام و رهبری و حذف اسلام از جمهوری اسلامی یا شعار به نفع آمریکا و اسرائیل در روز قدس و 13 آبان، حاضر نشدند کوچک ترین موضعی بگیرند و دست از حمایت از فتنه سبز بردارند اما اکنون ادعا می کنند دنبال اعتدال و میانه روی در کشور هستند و از حضور جریانی «افراطی، انحرافی، مشکوک و نفوذگر خارجی» احساس نگرانی می کنند. موسوی بارها از سوی سران آمریکا و رژیم صهیونیستی و انگلیس مورد ستایش قرار گرفت.
رویکرد موسوی و کروبی به همراه مجموعه ای از گروهک های مدعی اصلاح طلبی (نظیر مشارکت و سازمان مجاهدین) باعث مجال پیدا کردن جریان های ضد انقلاب ورشکسته و حمله به اسلام، انقلاب، قانون اساسی و ولایت فقیه شد و طبیعی است که جریانی این چنینی تا با منافقین و محاربین مرزبندی خود را مشخص کند، نمی تواند مدعی حضور در رقابت سالم و متعادل سیاسی شود و خود را دعوت به حضور سیاسی کند!

/ 0 نظر / 3 بازدید