جاسوسان پنتاگون موظف به حمایت از جریان فتنه شدند

به دستور سرفرماندهی نیروهای آمریکایی در منطقه
جاسوسان پنتاگون موظف به حمایت از جریان فتنه شدند

سرویس سیاسی-
وزارت دفاع آمریکا با تایید رسمی عملیات جاسوسی و ترور در ایران دستور حمایت از جریان فتنه را صادر کرد.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ژنرال «دیوید پترائوس» رئیس فرماندهی مرکزی آمریکا در خاورمیانه و آسیای مرکزی در ماه سپتامبر سال 2009 دستوری را صادر کرده است که طی آن به گروه های نظامی ویژه آمریکا موسوم به «نیروهای مشترک ویژه غیرمتعارف جنگی» اجازه داده می شود تا عملیات های جاسوسی در کشورهایی مانند ایران، عربستان، یمن و سومالی انجام دهند.
اهداف این دستور نفوذ، برهم زدن، مقابله و نابودی شبه نظامیان و آماده کردن فضا برای حمله های نظامی آینده در کشورهای هدف است.
در همین حال، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نیز در شماره دیروز خود با اشاره به دستور پترائوس مبنی بر انجام عملیات های جاسوسی و تروریستی در خاورمیانه و از جمله ایران نوشت: عملیات دقیقی که در این دستور جواز آن داده شده است روشن نیست و در نسخه ای از سندی که به نیویورک تایمز رسیده است جزئیات چندانی درباره ادامه ماموریت ها یا عملیات جمع آوری اطلاعات وجود ندارد.
این روزنامه آمریکایی در گزارش خود افزود: اما این دستورالعمل هفت صفحه ای مجوز عملیات خاص را در ایران می دهد که به جمع آوری اطلاعات درباره برنامه هسته ای ایران و شناسایی گروه های ناراضی مربوط می شود که ممکن است برای یک تهاجم نظامی در آینده مفید باشند.
افشاگری جدید نیویورک تایمز درباره انجام عملیات های خاص پنتاگون در ایران به منظور جمع آوری اطلاعات هسته ای و شناسایی فتنه گران در حالی است که سخنگوی کاخ سفید و پنتاگون از اظهارنظر درباره این گزارش خودداری کردند اما سخنگوی سیا - CIA - ضمن خودداری از اظهارنظر درباره وجود چنین دستوری از سوی ژنرال پترائوس تصریح کرد که سیا و پنتاگون رابطه نزدیکی دارند و بطور کلی عملیات شان را هماهنگ می کنند.
بنابر گزارش نیویورک تایمز، ارتش آمریکا در گسترش فعالیت های سری در سال های اخیر سعی کرده است وابستگی اش را به آژانس اطلاعات مرکزی سیا و دیگر آژانس های جاسوسی برای جمع آوری اطلاعات در کشورهایی که نیروهای آمریکایی حضور چشمگیری در آنها ندارند قطع کند.
این گزارش افزود: مفهوم دستور ژنرال پترائوس این است که گروه های کوچکی از نیروهای آمریکایی شکاف های اطلاعاتی موجود درباره سازمان های تروریستی و تهدیدهای دیگر در خاورمیانه و فراسوی آن را به ویژه گروه های نوظهوری که حملاتی را بر ضد آمریکا طراحی می کنند پر کنند.
اما برخی مقامات پنتاگون نگران آنند که این طرح خطراتی به همراه داشته باشد.

/ 0 نظر / 3 بازدید