شکنجه کودکان فلسطینی

شکنجه کودکان فلسطینی

فریده شریفی
افشای گزارش «ریچارد گلدستون» قاضی یهودی آفریقای جنوبی که درباره جنایات رژیم صهیونیستی درباره جنگ 22روزه غزه تهیه شده بود تنها گوشه ای از اقدامات سبوعانه رژیمی است که سال ها مردم مظلوم فلسطین را زیر شدیدترین شکنجه، آزار و اذیت جسمی و روحی قرار داده است.
یورش های وحشیانه و کشتار مردم فلسطین از یک سو محاصره، شکنجه و هتک حرمت و اهانت به مردم از سوی دیگر از رایج ترین اقداماتی است که رژیم تل آویو تحت حمایت قدرت های بزرگ درمورد این ملت قهرمان به کار گرفته است.
محاصره، آزار و اذیت ملت فلسطین در هیچ قانون و توافقنامه بین المللی گنجانده نشده است و این اقدامات به مثابه جنایت جنگی به شمار می رود و سران رژیم صهیونیستی باید به علت این اقدام مجازات شوند.
متأسفانه مجامع بشری به ویژه کشورهای عربی نه تنها از این اقدام رژیم صهیونیستی در محاصره غزه و اعمال فشار بر فلسطینیان جلوگیری نمی کنند بلکه همانند جهان غرب در تداوم آن پافشاری و مشارکت هم می کنند.
ساخت دیوار فولادی مصر در گذرگاه رفح اقدامی از این نوع است که در آن اسرائیل، آمریکا و مصر مشارکت دارند و به تنها چیزی که فکر نمی کنند رنج و شکنجه ملتی است که تنها به دلیل مقاومت و حراست از آرمان های خود متحمل چنین مجازاتی شده اند.
بسیاری از سازمان های حقوق بشری و برخی رسانه ها به جنایات رژیم صهیونیستی اشاره و آنها را محکوم کرده اند که یکی از پرسرو صداترین این گزارش ها، افشاگری روزنامه سوئدی «آفتون بلاوت» درباره جنایات رژیم صهیونیستی بود.
«دونالد بوستروم» روزنامه نگار سوئدی در این گزارش اعلام کرد که نظامیان صهیونیستی پس از دستگیری کودکان فلسطینی بدن آنها را پاره کرده، قلب و ریه و کبد و کلیه آنها را از بدن هایشان بیرون می آورند و به فروش می رسانند. اما آنچه که به گزارش اخیر وی اهمیت مضاعف بخشیده و باعث توجه افکار عمومی شده است بازداشت شبکه ای از یهودیان در آمریکا بود که به قاچاق اعضای بدن انسان در آمریکا و خارج از آن می پرداختند و همین افشاگری خشم سران تل آویو را برانگیخت.
گزارش روزنامه سوئدی آغاز رفتار برنامه ریزی شده و جنایتکارانه نظامیان صهیونیستی را به دستور «ایهود اولمرت» وزیر بهداری در سال 1992 که بعدها به نخست وزیری رسید مرتبط دانسته است لیکن وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در واکنش به این گزارش ادعا کرد که این روزنامه سوئدی و روزنامه نگار آن سابقه یهودی ستیزی دارند.
اما آنچه که بیشتر از افشاگری های سازمان های حقوق بشری جهانی یا روزنامه های غربی باعث رسوایی و بی آبرویی رژیم صهیونیستی در شکنجه و آزار مردم فلسطین به ویژه کودکان فلسطینی شده است افشاگری یک سازمان حقوق بشری در رژیم صهیونیستی موسوم به «بتسیلم» است.
این سازمان حقوق بشری از اقدام برخی عناصر پلیس و سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی به همراه برخی عناصر مسلح گارد مرزی این رژیم در بازداشت و شکنجه کودکان فلسطینی تا سرحد مرگ پرده برداشت.
در گزارش این سازمان آمده است که کودکانی که با صهیونیست های شهرک نشین درگیر می شوند و با پرتاب سنگ از خود دفاع می کنند از سوی عناصر پلیس و نیروهای امنیتی دستگیر می شوند و تا سرحد مرگ تهدید و شکنجه می شوند.
«احمد صیام» (12ساله) یکی از این کودکان شکنجه شده است که درباره نحوه دستگیری خود اظهار داشت: هنگامی که مرا پس از بازداشت به یک اتاق انتقال دادند و از من خواستند که بر روی زانوهای خود بنشینم و صورتم را به طرف دیوار برگردانم، هروقت حرکتی می کردم مسئول بازجویی با کف دست سیلی محکمی پس گردن من می زد و به طرف دیوار هل می داد به نحوی که براثر اصابت بینی و سرم به دیوار خون از آن جاری می شد. وقتی که من دستمال کاغذی خواستم مسئول صهیونیستی مخالفت کرد و از من خواست در مقابل او زانو بزنم ولی من با خواسته او مخالفت کردم.
وی افزود، بازجویان دست من را سوزاندند و مجبورم کردند تا پیش از آزادی در مقابل مبلغی مالی برگه های نامعلومی را امضا کنم.
ضربه های شدید، خاموش کردن سیگار بر روی بدن، قرار دادن کیسه های آلوده بر روی سر، تخریب منازل کودکان، استفاده از شوک های برقی، نگه داشتن روی یک پا به مدت طولانی، محرومیت از خواب برای چند روز، اجبار به خوردن تکه های بزرگ یخ، پاشیدن آب سرد یا گرم بر روی بدن، استفاده از صداهای بلند و آزاردهنده، اعمال فشارهای روانی، دشنام و ناسزا و اهانت های زشت و زننده، هل دادن کودکان به طوری که گاهی به بیهوشی آنان منجر می شود از جمله شکنجه های وحشیانه ای است که رژیم صهیونیستی در مورد کودکان فلسطینی اعمال می کند.
رژیم صهیونیستی از آغاز سال 2008 تاکنون 190 کودک فلسطینی را بازداشت کرده است. این کودکان 10 تا 18 ساله در جریان یورش نظامی رژیم صهیونیستی به کرانه باختری بازداشت شده اند. این تعداد شامل کودکان غزه نمی شود.
رژیم صهیونیستی همچنین از آغاز انتفاضه الاقصی در سال 2000 تاکنون 6200 نفر را بازداشت کرده است که 350 نفر از آنها در زندان ها و بازداشتگاه های اسرائیل به سر می برند.
رژیم صهیونیستی از ارتکاب هرگونه جنایتی علیه کودکان اسیر فلسطینی هراسی ندارد و این در حالی است که به موجب قوانین بین المللی به ویژه ماده 16 کنوانسیون حقوق کودک، هرگونه اقدام ظالمانه و غیرقانونی علیه کودکان جایز نیست و این حق مسلم کودکان است که در صورت اعمال هرگونه ظلمی در حق آنها، قانون از این کودکان حمایت کند.
مراکز بازجویی و زندان های رژیم صهیونیستی به طور عمد اسیران کودک فلسطینی را در تنگنا قرار می دهند و برای اعتراف گرفتن از کودکان، روش های مختلف شکنجه را به کار می گیرند.
تعامل نظامیان و مسئولان صهیونیستی با کودکان فلسطینی با مفاد قانون کودکان مغایرت دارد و به منزله شدید حقوق بشر کودکان به شمار می رود. از سوی دیگر، مرکز حقوق بشر فلسطین اعلام کرد که بیش از 4000 کودک فلسطینی به دلیل پیامدهای حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه دچار مشکلات و بیماری های روحی و روانی شدند و تعدادی از آنها نیز به بیماری های مزمن از جمله کم خونی، دیابت و پوکی استخوان دچار شده اند.
براساس پژوهشی که برنامه بهداشت و روان غزه انجام داده مشخص شده که 33/3 درصد از کودکان فلسطینی دچار صدمات شدید روحی شدند که این مسئله بر زندگی آنها تأثیر مستقیم داشته است. آیا مجامع جهانی می خواهند برای همیشه چشمان خود را روی جنایات هولناک صهیونیست ها در قبال مردم فلسطین ببندند؟
«شادی السعایده» یک دختر جوان فلسطینی که از سوی نیروهای اشغالگر صهیونیست در زندان های این رژیم تحت شکنجه قرار گرفته بود بر اثر شدت شکنجه و نرسیدن امکانات به موقع پزشکی به شهادت رسید. وی بیش از 7 سال در زندان های رژیم صهیونیستی گرفتار بود. مشکلات مربوط به آوارگی فلسطینیان، فقر و بحران های اجتماعی از دیگر پیامدهای محاصره و یورش های وحشیانه رژیم صهیونیستی به مناطق فلسطینیان است.

/ 0 نظر / 3 بازدید