اتهام الشرق الاوسط به ایران با استناد به سخنان مولوی عبدالحمید!

اتهام الشرق الاوسط به ایران با استناد به سخنان مولوی عبدالحمید!

 

روزنامه الشرق الاوسط با استناد به سخنان مولوی عبدالحمید ایران را متهم به تبعیض مذهبی در پادگانها و دانشگاهها کرد.

زاهدان پرس نوشت: روزنامه فرامنطقه ای و عربستانی الشرق الاوسط که پیش از این پس از دستگیری ریگی با گفتگو با اعضای گروهک ریگی سعی و تلاش فراوانی برای کمک به این گروه از هم پاشیده و زنده نگه داشتن آن کرده بود و در سالهای گذشته در زمان عملیات های تروریستی این گروه به رهبری عبدالمالک به عنوان بازوی تبلیغاتی و رسانه ای جندالله عمل می کرد با استناد به خطبه های نمازجمعه هفته قبل مولوی عبدالحمید ایران را متهم به تبعیض مذهبی در دانشگاه هها و پادگانها کرد.

این روزنامه که مورد تقدیر صهیونیست ها قرار گرفته است با استناد به سخنان مولوی عبدالحمید و بعضی از منابع دیگر اهل سنت که مدعی بود نمی خواهند نامشان فاش شود مدعی شد دولت ایران اقامه نماز جماعت اهل سنت در دانشگاهها و پادگان ها را ممنوع کرده و یا بسیار محدود کرده است!.

استناد به سخنان مولوی عبدالحمید برای اتهام به نظام جمهوری اسلامی ایران از طرف روزنامه الشرق الاوسط در حالی صورت می گیرد که پیش از این شبکه ضد ایرانی العربیه وابسته به وهابیون عربستان سعودی و دیگر رسانه های ضد انقلاب همچون بی بی سی فارسی وابسته به وزارت امورخارجه انگلیس و رادیو فردا وابسته به سازمان جاسوسی امریکا نیز بارها با استناد به سخنان این روحانی اهل سنت در سیستان و بلوچستان ایران را متهم به تبعیض و ظلم نسبت به اهل سنت کرده اند.

همچنین سخنان مولوی عبدالحمید در بعضی از خطبه های نماز جمعه مسجد مکی زاهدان بارها حتی مورد حمایت و تقدیر سایت ها و و بلاگ های وهابی منطقه قرار گرفته است.

گفتنی است، در حالی روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط با استناد به سخنان مولوی عبدالحمید ایران را متهم به تبعیض مذهبی کرده است که چندی قبل یک مقام وزارت خارجه رژیم صهیونیستی از شبکه العربیه و روزنامه الشرق الاوسط به دلیل حمایت از مخالفان جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد.

این مقام صهیونیستی گفت : العربیه و روزنامه الشرق الاوسط همانطور که در زمان جنگ 22 روزه غزه از ما حمایت کردند و در کنار ما ایستادند امروز نیز در کنار ما از مخالفان ایران حمایت می کنند.

وی ادامه داد : اگر به شبکه العربیه نگاه کنید و آرم آن را نبینید؛ تصور می کنید که این یک شبکه تلویزیونی اسرائیلی است.

همچنین شبکه العربیه و روزنامه الشرق الاوسط به همراه چند رسانه عربی در جنگ 22 روزه از سوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی تقدیر شدند.

زیپی لیونی وزیرخارجه سابق اسرائیل نیز در آن زمان گفته بود که این افراد و رسانه ها برترین سفرای اسرائیل در جهان عرب هستند.

یادآور می شود روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن همچنین در انتشار اخبار علیه گروههای مقاومت فلسطینی شهره است.

/ 0 نظر / 3 بازدید