روابط عمومی مجمع‌تشخیص، اخبار سایت هاشمی را تکذیب کرد

روابط عمومی مجمع‌تشخیص، اخبار سایت هاشمی را تکذیب کرد

 

شبکه ایران: دیدار اخیر آقای هاشمی رفسنجانی با متهمان آشوب های سال گذشته و اظهارات وی در این دیدار که حمایت از متهمان تعیبر شده، اعتراض بخشی از فعالان سیاسی را به دنبال داشته است.

در حالی که خبر دیدارهای رئیس مجمع تشخیص را معمولا پایگاه اطلاع رسانی دفتر وی منتشر می کند اما منبع خبر دیدار هاشمی رفسنجانی با متهمان آشوب های سال گذشته، سایت ضد انقلابی جرس بود چنانچه بسیاری از سایت های اینترنتی خبر این دیدار را به نقل از جرس منتشر کردند.

حتی سایت دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت هم گزارش این دیدار را به نقل از منابع مختلف(که آن ها هم خبر خود را از جرس گرفته بودند) به عنوان اخبار گوشه سایت منتشر کرده است.

با این حال روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت روز گذشته با انتشار اطلاعیه ای که برای برخی رسانه ها ارسال کرد، این خبر را "فاقد سندیت" خواند.

در این تکذیبیه که برای روزنامه کیهان ارسال شده، آمده است: در پی درج مطلبی در صفحه 2 روزنامه مورخ 22/2/89 مبنی بر «دشمنی با اسلام و امام(ره) و نیت مصلحانه» به نقل از یک سایت خبری به اطلاع می رساند اداره کل روابط عمومی مجمع براساس سیاست های خبری خود، متن خبر این دیدار را به طور رسمی در همان روز انجام دیدار، به رسانه های خبری مخابره کرد. قابل ذکر است همان گونه که قبلا نیز به طور رسمی اعلام شده، انتشار هرگونه مطلبی خارج از اخبار رسمی مخابره شده توسط این اداره کل، فاقد سندیت بوده و مورد تأیید نمی باشد."

اما پایگاه اطلاع رسانی مجمع تشخیص در حالی گزارش اولیه دیدار آقای هاشمی رفسنجانی با متهمان آشوب های سال گذشته را "فاقد سند" خوانده که سایت شخصی آقای هاشمی هم اقدام به انتشار گزارش اولیه این دیدار را کرده است.

سایت آقای هاشمی رفسنجانی گرچه عنوان کرده که مسئولیتی از جهت انعکاس اخبار مرورگر متوجه آن نیست اما گزارش های مختلفی را در مورد این دیدار که به نقل از جرس نوشته شده اند، در قسمت اخبار مرورگر خود منعکس کرده است.

بر این اساس گفته می شود که واکنش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت به دلیل اعتراض ها به دیدار آقای هاشمی صورت گرفته است چنانچه اگر اعتراضی به این دیدار و محتوای آن صورت نمی گرفت، تکذیبیه ای هم در کار نبود.

البته فارغ از این موضوع، بخشی از فعالان رسانه ای معتقدند که روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نباید به موضع گیری درباره اقدامات شخصی آقای هاشمی و تایید و تکذیب پیرامون وی بپردازند چرا که این نهاد متعلق به مجمع تشخیص مصلحت است و باید در خدمت مجموعه اعضای آن باشد.

/ 0 نظر / 3 بازدید