آمار تکان‌‌دهنده از وضعیت کودکان در انگلستان

آمار تکان‌‌دهنده از وضعیت کودکان در انگلستان

 

سایت شبهه: واقعیت‌های موجود در جهان غرب (اروپا و آمریکا) بسیار متفاوت و حتی متضاد با آن تصویری است که در تبلیغات به جهانیان – به ویژه کشورهای اسلامی و سایر کشورهای در حال توسعه – نشان می‌دهند!

نمایشی از آزادی (دمکراسی)، امنیت، رفاه، امکانات، زمینه‌های رشد و ترقی، تفریح و شادی ... و آن چه که یک فرد و جامعه برای رشد و خوشبختی در عرصه‌های متفاوت می‌توانند تصور کنند.

اما، واقعیت کاملاً متفاوت است. آمار قتل، جنایت، سرقت، اعتیاد، تجاوز (حتی در نهادهای دینی و کلیساها – مراکز آموزشی، ورزشی، مطب پزشکان کودکان و ...) بیداد می‌کند، امنیت شخصی و اجتماعی مردم کاملاً در مخاطره است و نسل جدید، نسل سوخته‌ی جهان غرب هستند.

بخش اول گزارشات «نسل سوخته» به کودکان انگلیسی و اوضاع اسف‌بار آنها اختصاص دارد:

شیوع مصرف نوشیدنی‌های الکلی در میان کودکان و نوجوانان:

رسانه‌های غربی شعار «Alcohol – number-one killer of young men in Europe» - «الکل، قاتل شماره یک جوانان اروپایی» را سوتیتر اخبار اسف‌بار و نگران کننده خود قرار داده‌اند.

طبق آمار مستند، مردم اروپا فقط در سال 2003 معادل 125 میلیارد یورو صرف مشروبات الکلی کرده‌اند که رقم برابر است با 3/1٪ درآمد ناخالص ملی اروپا «GDP» و در سال‌های بعدی این رقم افزایش یافته است!

APHO Child (مرکز مطالعات) در گزارش خود می‌نویسد: «انگلستان در میان همه‌ی کشورهای جهان از بیشترین آمار کودکان و نوجوانان الکلی و تلفات آنان برخوردار است. چرا که کودکان و نوجوانان انگلیسی، در مصرف نوشابه‌های الکلی بسیار زیاده روی می‌کنند.

به گزارش این مرکز، 22٪ از کودکان و نوجوانان 13 تا 15 ساله‌ی انگلیسی در طی یک هفته بسیار بیشتر از یک جوان در طول 5 روز نوشیدنی الکلی مصرف می‌کنند.

در تحقیقات و سرشماری به عمل آمده در سال 2003، مشاهده شد که بیش از یک چهارم نوجوانان انگلیسی بین 15 تا 16 سال، بیش از ده بار در سال نوشیدنی الکل مصرف می‌کنند و یکی از عوامل مهم این پدیده‌ی مهلک را کوتاهی در اطلاع‌رسانی و تعلیم کودکان و نوجوانان نسبت به مضرات الکل بر می‌شمرند.

آمار نشان می‌دهد که در لندن در طی یک هفته بیش از یک هشتم نوجوانان (زیر 18 سال) الکل مصرف کرده‌اند و این آمار در بخش میانی انگلیس به یک چهارم نیز می‌رسد.

بر اساس همین آمار بیش از 21٪ از دانش‌آموزان 11 تا 15 ساله‌ی انگلیسی در طی هفته مشروب الکلی می‌نوشند و مصرف بیش از 40٪ آنان نیز بسیار بیشتر از حد متعارف و مجاز مصرف الکل است.

شیوع مصرف دخانیات در میان کودکان و نوجوانان انگلیسی:

در این گزارش آمده است: بر اساس سر شماری انجام شده در سال 2004 در انگلیس، تقریباً از هر ده نفر کودک و نوجوان بین 11 تا 15 ساله، یک نفر معتاد به مصرف دخانیات می‌باشد و همین آمار نشان می‌دهد که در بین سنین 14 تا 15 سال بیش از 10٪ دختران و 7٪ پسران به مصرف دخانیات روی آورده‌اند و علت کثرت گرایش در دختران نسبت به پسران معلوم نیست!

بارداری قبل از سن قانونی:

APHO Child گزارش می‌دهد: در انگلستان هر سال حدود 40.000 نفر از دختران زیر 18 سال باردار می‌شوند (بدیهی است که این بارداری در پی ازدواج نیست). این رقم معادل در هر هزار دختر 40 نفر است که بیشترین رقم در میان کشورهای اروپای غربی را تشکیل می‌دهد!

موارد دیگر:

در انگلستان نیز مانند سایر کشورهای اروپایی، نه تنها تجاوز به کودکان به یک رفتار عمومی تبدیل شده است، بلکه دامنه‌ی این ناهنجاری رفتاری به جامعه‌ی زنان نیز کشیده شده است!

بر اساس گزارش «Crimestoppers-uk» که آمار و گزارشات مستند پلیسی را ارائه می‌دهد، در طی 5 ساله گذشته تلفن‌هایی که در رابطه با سوء استفاده‌ی جنسی و تجاوز زنان به کودکان به مؤسسه خیریه دفاع و دستگیری از کودکان «ChildLine» شده است، پنج برابر بیش گزارش تجاوز از ناحیه‌ی مردان می‌باشد!

بنا به گزارش این مؤسسه، در طی یک سال 16094 کودک با این مؤسسه تماس گرفته و خبر از تجاوز به خود داده‌اند که از این تعداد بیش از 2000 تلفن به تجاوز زنان به کودکان اختصاص داشت که این رقم نسبت به گزارشات مشابه در سال‌های 5-2004 بیش از 132٪ افزایش یافته است. و تعداد متهمین بازداشت شده (زن و مرد) در یک سال نیز با 10٪ افزایش به 334 نفر رسیده است.

ملاحظه: بدیهی است که همه‌ی قربانیان سوء استفاده و تجاوز جنسی شکایت نمی‌کنند، اما عجیب است که از میان 16094 مورد گزارش، فقط 334 نفر دستگیر شده‌اند؟! آیا مابقی افراد ناشناخته و غیر قابل تعقیب بودند و یا ...؟!

البته آمار قتل عام کودکان انگلیسی نیز وحشتناک‌تر از فجایع دیگر می‌باشد، به گونه‌ای که طبق همین گزارش، در طی 5 سال فقط 163 کودک توسط والدین خود به قتل رسیده‌اند!

/ 0 نظر / 3 بازدید