اظهارات علی مطهری درباره مواضع متفاوتش

اظهارات علی مطهری درباره مواضع متفاوتش

 

به گفته وی نباید اتهامات اثبات نشده افراد رسانه‌ای شود. حدود 10 ماه پس از این موضوع، آقای مطهری در راستای اظهارات یک نماینده مجلس درباره عملکرد مالی یکی از مقام دولتی، اقدام به موضع گیری کرد و در سخنانی متفاوت با گذشته، حتی از "جدی بودن فساد" وی سخن گفت؛ اقدامی که قبلا از جانب وی تقبیح شده بود.

به گزارش شبکه ایران، علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به علت موضع گیری های متفاوتش درباره "متهمان به فساد مالی" که مربوط به سه برهه( سال 1379، پس از مناظره انتخاباتی رئیس جمهور با میرحسین موسوی و هفته های اخیر) است، پاسخ داد.

آقای مطهری در جریان مصاحبه جنجالی خود با روزنامه کیهان در سال 1379، به انتقاد صریح از خانواده آقای هاشمی رفسنجانی پرداخت و درباره عملکرد مالی و سیاسی-رسانه ای فرزندان او موضوعات صریحی را مطرح کرد که حتی اتهامات فرزندان آقای هاشمی را قطعی دانست.

اما پس از آنکه رئیس جمهور در مناظره با میرحسین موسوی، برخی موضوعات را درباره عملکرد مالی فرزندان رئیس مجمع تشخیص مطرح کرد، آقای مطهری دست به اعتراضات مختلفی زد و حتی سخنان دکتر احمدی نژاد را محکوم کرد و آن را علت ایجاد فتنه پس از انتخابات دانست.

وی تاکید داشت که نباید اتهامات اثبات نشده افراد رسانه‌ای شود. حدود 10 ماه پس از این موضوع، آقای مطهری در راستای اظهارات یک نماینده مجلس درباره عملکرد مالی یکی از مقام دولتی، اقدام به موضع گیری کرد و در سخنانی متفاوت با گذشته، حتی از "جدی بودن فساد" وی سخن گفت؛ اقدامی که قبلا از جانب وی تقبیح شده بود.

اما اینکه چرا آقای مطهری قبل از رسیدگی قضایی و اثبات اتهام آقای رحیمی، اقدام به موضع گیری علیه وی و واکنشی متفاوت از گفته های پیشین خود را اتخاذ کرده‌، از جمله سوالاتی است که از وی پرسیدیم.

آقای مطهری در گفت وگو با شبکه ایران اسم بردن از معاون اول رئیس جمهور به عنوان یک فاسد اقتصادی در رسانه ها را اشتباه خواند و تصریح کرد: تا زمانیکه اتهامی در دادگاه اثبات نشده باشد نباید آن را عمومی کرد.

وی گفت: قبل از من آقای نادران اسم برده بودند و بعدا خبرنگاری از من پرسید که داستان آقای رحیمی چقدر صحت دارد که من گفتم مطلب ایشان جدی است.

این نماینده حامی محسن رضایی در انتحابات ریاست جمهوری دوره دهم با بیان اینکه موضوع آقای رحیمی قبلا رسانه ای شده و این کار اشتباهی بود، اظهار داشت: ما تنها خواستار تنویر افکار عمومی شدیم و از آقای رئیس جمهور خواستیم که اجازه دهند دستگاه قضا بدون تعارف به این قضیه رسیدگی کند.

مطهری در پاسخ به این سوال که چرا آن زمانی که دکتر احمدی نژاد در مناظره خود با آقای موسوی از برخی اتهامات افراد نام برد و خواستار رسیدگی دستگاه قضا به این موضوع شد شما نسبت به این عمل شدیدا انتقاد کردید اما امروز خودتان خلاف آن را عمل می کنید؟ بیان داشت: من هنوز هم می‌گویم هیچ کسی حق ندارد جرمی که ثابت نشده را اعلام کند و نام ببرد و آبروی افراد را مخدوش کند.

وی در پاسخ به این سوال که پس چرا شما نام بردید؟ گفت: این قضیه رسانه ای شده بود من هم اسمی از ایشان نبردم!

مطهری با بیان اینکه صحت و سقم اتهامات آقای رحیمی معلوم نیست، اظهار داشت: ما می خواهیم که تنها به دستگاه قضا کمک شود.

وی در جواب این سوال که شما از قطعیت اتهامات آقای رحیمی خبر داشتید که آن را رسانه‌ای کردید؟ بیان داشت: مطمئنا اینجور نیست و این وظیفه دستگاه قضایی است که رسیدگی کند.

/ 0 نظر / 3 بازدید