تحریم اقتصادی خداوند را چاره‌ای نیست

تحریم اقتصادی خداوند را چاره‌ای نیست

 

x-shobhe: مدت‌هاست که اروپایی‌ها نیز در تبعیت و فرمانبری از آمریکا – انگلیس و لابی صهیونیسم، در پی تشدید تحریم‌های اقتصادی بی‌ثمر علیه جمهموری اسلامی ایران هستند. البته هر چند که به هیچ توافق جمعی و نتیجه‌ای دست‌ نیافته‌اند، اما سعی دارند که با فرافکنی تبلیغاتی دست کم از جوسازی بهره‌ای ببرند.

در همین راستا شائبه‌ی قرار گرفتن تحریم پروازهای ایرانی در پیش‌نویس لایحه‌ی تشدید تحریم اقتصادی ایران چنان قوت گرفت که برخی از خبرگزاری‌ها صدور ابلاغ آن به کلیه‌ی فرودگاه‌ها را نیز اعلام نمودند!

اما دیری نپایید که فعالیت آتشفشانی کوهی در گوشه‌ای از اروپا (ایسلند) آغاز شد و چنان دود و خاکستری در هوا گسترد که منجر به تعطیلی کلیه‌ی فرودگاه‌های اروپا گردید و تمامی ترددها، حمل‌ و نقل‌ها و فعالیت‌های فرودگاهی و هواپیمایی تمامی کشورها و شرکت‌های اروپایی را مختل نمود.

دیگر نه هواپیمایی از اروپا قادر به پرواز است و نه پروازی به اروپا انجام می‌پذیرد و اغلب تعاملات اروپا به ویژه در عرصه‌های اقتصادی و گردشگری با معضلی حل نشدنی روبرو شده است.

مهم نیست که آنها نام این حادثه را «بلای طبیعی» یا «خشم طبیعت» یا هر چیز دیگری بنامند، بلکه مهم این است که «بلا» از جایی که گمان نمی‌کردند بر آنها نازل شد و ما می‌دانیم که همه‌ی قدرت‌ها دست خداوند است و تحریم او را جز خودش هیچ کس نمی‌تواند بشکند و یا بی‌اثر نماید.

« وَ مَکَرُوا وَ مَکَرَ اللَّهُ وَ اللَّهُ خَیْرُ الْماکِرینَ» (آل عمران - 54)

ترجمه: و نیرنگ کردند خدا هم نیرنگ کرد، و خدا بهترین نیرنگ‏کاران است‏.

« أَ فَأَمِنَ الَّذینَ مَکَرُوا السَّیِّئاتِ أَنْ یَخْسِفَ اللَّهُ بِهِمُ الْأَرْضَ أَوْ یَأْتِیَهُمُ الْعَذابُ مِنْ حَیْثُ لا یَشْعُرُونَ» (النحل – 45)

ترجمه: کسانى که نیرنگ‌هاى بد کرده‏اند مگر ایمن شده‏اند از این که خدا آنها را به زمین فرو برد یا عذاب از آنجایى که احساس نمى‏کنند به ایشان برسد؟

ZDF-heute.de-18.04.2010 : در آلمان دست کم تا 20 ساعت دیگر هیچ پروازی صورت نمی‌گیرد!

این خبرگذاری (شبکه دوم رسمی آلمان) می‌افزاید: به دنبال انتشار گسترده‌ی خاکسترهای آتشفشانی و تعطیلی فرودگاه‌ها، موج اعتراضات مردم بلند شده است. هیچ پایانی را نمی‌شود پیش‌بینی کرد و فقط مشخص است که آسمان‌های آلمان و انگلیس دست کم تا 20 ساعت دیگر به همین وضعیت باقی می‌مانند. فرودگاه‌های فرانسه و ایتالیا نیز تا فردا تعطیل است و موج اعتراضات مردم هم چنان گسترده‌تر می‌گردد.

ARD-Tagesschau.de: 18.04.2010 (خبرگزاری شبکه اول تلویزیونی آلمان) نیز خبر از تعطیلی کنترل ترافیک هوایی آلمان تا 20 ساعت دیگر به خاطر ابر خاکستری که آسمان را فرا گرفته است می‌دهد.

این خبرگزاری به نقل از سخنگوی هواپیمایی آلمان می‌افزاید: هنوز تمامی 16 فرودگاه بین‌المللی و کلیه‌ی فرودگاه‌های منطقه‌ای تعطیل است و تصمیم‌گیری برای ادامه‌ی این اوضاع یا آغاز به کار در حال بررسی است.

لوفت‌هانزا نیز با اعلام اضافه شدن 20 ساعت دیگر به تعطیلی پروازها از مردم خواسته تا در فرودگاه‌ها نماند.

سخنگوی کنترل ترافیک هوایی آلمان با اذعان به سردرگی و بلاتکلیفی هزاران مسافر در فرودگاه‌ها گفت: ممکن است پس از نشست خاکستر مشکلات دیگری چون طوفان یا باران پیش‌آید.

/ 0 نظر / 3 بازدید