تلاش آمریکا برای ایجاد زلزله در تهران !

تلاش آمریکا برای ایجاد زلزله در تهران !
پیشتر نیروی دریایی روسیه اعلام کرده بود که هدف نهایی این آزمایش‌‌ها (هارپ) تخریب ایران و براندازی دولت کنونی این کشور از طریق ایجاد زمین لرزه است .
شفاف نوشت :

 در ادامه تحلیل ها و گزارش های سایت های خبری حامی دولت درباره زلزله احتمالی تهران یک سایت حامی دولت از احتمال ایجاد زلزله تهران توسط دولت آمریکا با هدف براندازی دولت خبر داد!

متن کامل یادداشت این سایت که از سایت های تندروی حامی دولت است بدین شرح است :


در ایجاد این عملیات روانی دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی در خبرهای خود کوشیده اند تا به این سه محور زیر اشاره کنند :

1.سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در حال انجام آزمایشات اتمی در زیر ‌زمین در منطقه لویزان تهران است و این آزمایشات باعث فعال شدن گسل‌های منطقه شده‌اند و در نتیجه خطر زلزله قریب‌الوقوع است.

2.تمام صحبت های مسئولین نظام برای پوشاندن این واقعیت است که این زلزله عمدی است.

3.گسل شمال تهران در این زلزله فعال می‌شود، بیشترین آسیب به مناطق شمالی شهر که بیشترین مخالفت را با محمود احمدی‌نژاد دارند ، وارد می شود .

اما واقعا اصل ماجرا چیست؟!

بر اساس گفته های گروه مطالعاتی ژاپنی از میان بسیاری از گسل های فعال در منطقه، احتمال فعال شدن سه گسل "مشا"، "شمال تهران" و گسل "جنوب ری" تشخیص داده شد.

چهار مدلی که برای سناریو زلزله ها در نظر گرفته شد شامل مدل گسل "ری"، مدل گسل "شمال تهران"، مدل گسل "مشا" و مدل شناور است.

بر این اساس، در سناریوی زلزله مدل گسل ری، منطقه جنوبی شهر شدت زلزله 9 و منطقه شمالی آن شدت زلزله بین 7 تا 8 را احساس خواهند کرد. در مدل گسل شمال تهران شدت زلزله در بخش شمالی شهر به 9 و در بخش جنوبی آن به 7 می رسد و بخش بزرگی از شهر شدت زلزله 8 را تجربه خواهند کرد. در مدل گسل مشا در قسمت بزرگی از شهر، زلزله ای با شدت 7 احساس خواهد شد. در مدل شناور نیز بخش اعظم شهر شدت زلزله 8 و چندین قسمت نیز شدت زلزله 9 را تجربه خواهند کرد.


پس می توان به این نتیجه رسید که در صورت وقوع زلزله تهران تمام مناطق تهران دچار آسیب شده و این مسئله که زلزله در تهران مخصوص منطقه خاصی است ، جنگ روانی بیش نیست .

در خصوص دستیابی ایران به بمب اتمی نیز می توان به صحبتهای چندی پیش معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی اشاره کرد ، وی در پاسخ به سوال روزنامه "ورمیا نوواستی " در خصوص تمایل ایران برای داشتن بمب اتمی اشاره کرد گفته است : اگر ما واقعا می‌خواستیم بمب تولید کنیم، مگر قصد خود را پنهان می‌کردیم؟ ما یکی از مستقل‌ترین کشورهای جهان را داریم. ما نه به آمریکا، نه به روسیه، نه به چین و یا اروپا وابسته نیستیم. ما می‌توانیم با آرامش از قرارداد عدم گسترش سلاح‌های اتمی خارج شویم و آزادانه اعلام کنیم که اکنون بمب اتمی می‌سازیم.

صالحی در ادامه افزوده است ، ولی رهبر ما "آیت الله خامنه‌ای " اعلام کرده است که تولید این گونه بمب‌ها غیر قانونی و بر خلاف موازین اسلام است. بمب اتمی حرام است. این به استفاده و داشتن این بمب مربوط می‌شود. اگر رهبر ما این گونه می‌گوید، واقعا شما فکر می‌کنید ما از دستور وی سرپیچی خواهیم کرد؟

اما در این بین با توجه به آنکه بازرسان آژانس انرژی اتمی چندی پیش از سایت لویزان دیدن کرده اند منشاء انتشار این شایعات کجاست؟!

زلزله که در هائیتی وقوع پیوست دارای حواشی بسیار بوده است به طوری که رئیس‌جمهور ونزوئلا اعلام کردکه هنگام وقوع زمین‌لرزه ویرانگر 7 ریشتری در هائیتی، آمریکا در حال انجام آزمایش بر روی یک سلاح تکتونیک برای ایجاد تخریب‌های اکولوژیکی بوده است.

بنا بر این گزارش، رئیس‌جمهور ونزوئلا آمریکا را به استفاده از زمین‌لرزه هائیتی به عنوان بهانه‌ای برای اشغال این کشور متهم کرده است و از همان زمان به بعد بود که آمریکا هزاران نیروی خود را در این منطقه مستقر کرد تا به برقراری نظم و اجرای قوانین بپردازند.

این گزارش افزود: چاوز آمریکا را در ایجاد زمین‌لرزه 7 ریشتری در هائیتی به عنوان بخشی از آزمایش "سلاح زمین‌ساختی" که می‌تواند بلایای طبیعی ایجاد کند، مقصر می‌داند.

رئیس جمهور ونزوئلا افزود: آمریکا باید ایفای "نقش خدا" را در زمین کنار بگذارد. چاوز معتقد است این سلاح‌ها می‌تواند در اوضاع جوی تغییراتی ایجاد کرده و به دنبال آن نیز زمین‌لرزه‌ها و آتش‌فشان‌هایی را تنها از طریق امواج الکترومغناطیس ایجاد کنند .

رئیس‌جمهور ونزوئلا ادامه داد: چنین سلاح‌هایی که ایجاد زمین‌لرزه می‌کنند در اختیار ارتش آمریکا قرار می‌گیرد و ممکن است در نهایت علیه ایران استفاده شود.


بنا بر این گزارش، هوگو چاوز منبع این خبر را فاش نکرد اما رسانه‌های ونزوئلا گزارش کردند که زمین‌لرزه می‌تواند با پروژه تحقیقاتی "هارپ " (High Frequency Active Auroral Research Program) ایجاد شود؛ پروژه‌ای که به ایجاد تغییرات شدید و فجیع در شرایط جوی زمین بوجود می‌آورد.

هارپ یک پروژه تحقیقاتی است که ظاهرا برای بررسی و تحقیق درباره لایه یونسفر (Ionosphere) و مطالعات معادن زیر زمینی (با استفاده از امواج رادیویی) راه‌اندازی شده است.

از اواسط دهه 1990 که مجلس دومای روسیه گزارشی را که توسط انجمن‌های دفاعی و امور بین‌المللی در زمینه پروژه هارپ نوشته شده بود و به امضای 90 نفر رسیده بود، منتشر کرد، جنجال‌هایی در خصوص این پروژه بوجود آمد.

در این گزارش‌ آمده بود: آمریکا در حال ساخت سلاح‌های جدید ژئوفیزیکی است که ممکن است بر محیط نزدیک به زمین از طریق امواج رادیویی دارای بسامد زیاد تاثیر بگذارد... اهمیت این جهش کیفی می‌تواند با گذار از اسلحه‌های سرد به جنگ‌افزارهای نرم و یا از سلاح‌های سنتی به تسلیحات هسته‌ای مقایسه شود. این نوع جدید از سلاح‌ها از این جهت که محیط اطراف زمین به طور ناگهانی هدف تاثیر مستقیم و اجزای تشکیل‌دهنده آن قرار می‌گیرد، با انواع قبلی آن متفاوت هستند.

حال احتمال آن می رود که دولت امریکا به کمک فناوری هارپ بتواند یک زلزله در تهران ایجاد کند و با انتشار این خبر که زلزله به دلیل انجام آزمایشات زیر زمینی بمب اتمی ایران بوده است ، افکار عمومی جهان منحرف کند.

با توجه به آنکه روسیه نیز تاسیسات مشابه "هارپ" را در اختیار دارد شاید صحبتهای رئیس جمهور محترم کشورمان در خصوص زلزله تهران مبتنی بر اطلاعاتی خاصی باشد که کشور روسیه در اختیار ایران گذاشته است زیرا پیشتر نیروی دریایی روسیه اعلام کرده بود که هدف نهایی این آزمایش‌‌ها (هارپ) تخریب ایران و براندازی دولت کنونی این کشور از طریق ایجاد زمین لرزه است .
/ 0 نظر / 3 بازدید