وزارت خارجه انگلیس در تسخیر حامیان رژیم صهیونیستی

وزارت خارجه انگلیس در تسخیر حامیان رژیم صهیونیستی

 

"آلیستر بارت" از اعضای ارشد گروه "دوستان اسراییل" در حزب محافظه کار انگلیس، به عنوان معاون خاورمیانه وزارت خارجه در دولت جدید این کشور منصوب شد.

به گزارش ایرنا، بارت 55 ساله از معدود مقامات دولت جدید انگلیس است که در دولت های قبلی حزب محافظه کار سابقه اجرایی و مدیریتی دارد. وی در دهه 1990 و در دولت "جان میجر" با عنوان معاون وزیر، مسئول امور تامین اجتماعی بود. انگلیس پس از آمریکا اصلی ترین حامی رژیم نژادپرست صهیونیستی و مشوق این رژیم در ادامه کشتار مردم فلسطین، توسعه اشغالگری و شهرک نشینی صهیونیست ها است.

معاون جدید امور خاورمیانه در دولت انگلیس یک "مسیحی اونجلیکا" است که جانشین "ایوان لوییس" می شود. وی از جمله مخالفان تحریم رژیم اسراییل بوده و همواره از سیاست های آن رژیم حمایت کرده است. وی در دانشگاه آکسفورد حقوق خوانده و در سال 1977 در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده است.

با اینکه دولت جدید انگلیس یک دولت ائتلافی است، ولی وزیر و معاونان وزارت خارجه در این دولت همگی از حزب محافظه کار انتخاب شده اند و تاکنون هیچ کس از حزب لیبرال دموکرات که نگاه نسبتا متعادلی به روابط انگلیس با آمریکا و رژیم صهیونیستی دارد به پست های کلیدی این وزارتخانه دست نیافته است.

/ 0 نظر / 5 بازدید