بیانیه تهران زیر پای سیاست اوباما را خالی می‌کند

جان بولتون:
بیانیه تهران زیر پای سیاست اوباما را خالی می‌کند

خبرگزاری فارس: سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل در خصوص بیانیه 3 جانبه تهران درباره تبادل سوخت هسته‌ای اعلام کرد که این بیانیه یک حرکت "جودو " توسط ایران است که زیر پای سیاست رئیس‌جمهوری آمریکا را خالی می‌کند.


به گزارش فارس، "جان بولتون "، در خصوص بیانیه روز گذشته تهران، آنکارا و برازیلیا در مصاحبه با فاکس‌نیوز در خصوص ابتکار عمل ایران اعلام کرد: اگر این روند ادامه پیدا کند، استخوان کشکک تلاش دولت اوباما برای تحریم‌ ایران، شکسته می‌شود.
وی در ادامه تصریح کرد: من فکر می‌کنم که این اقدام یک حرکت جوجیتسو (دفاع شخصی ژاپنی) توسط مقامات ایران است که زیر پای سیاست اوباما را خالی می‌کند.
بنا بر این گزارش، دولت اوباما برای ماههاست که در سازمان ملل متحد برای جلب حمایت بین‌المللی به منظور تحریم ایران یک مبارزه دیپلماتیک را آغاز کرده است و مقامات آمریکایی اوایل ماه جاری پس از سخنرانی "محمود احمدی‌نژاد " رئیس‌جمهوری ایران در شهر نیویورک که آمریکا را به "اقدامات تروریستی " متهم کرد، اتهامات علیه ایران را افزایش دادند.
بولتون در ادامه مصاحبه خود تصریح کرد که اقدام اخیر در رابطه با تبادل سوخت هسته‌ای به تنهایی به کشورهای قدرتمندی همچون روسیه و چین که دو عضو شورای امنیت سازمان ملل و دارای حق وتو هستند، این بهانه را می‌دهد که از تحریم‌ها علیه ایران حمایت نکنند و بعلاوه پس از امضای این بیانیه، بعید است که برزیل و ترکیه که دو عضو غیردائم شورای امنیت سازمان ملل محسوب می‌شوند، با تنبیه ایران به موافقت بپردازند.
بولتون به فاکس‌نیوز گفت: در کمترین حالت، این اقدام منجر به کند شدن روند تمامی امور در شورای امنیت سازمان ملل متحد می‌شود. آنها [ایران] در اینجا در حال تکمیل این زنجیره هستند.
بنا بر این گزارش، دولت اوباما که به طور کامل از گفت‌وگوهای ترکیه و برزیل آگاه بود، هفته گذشته اعلام کرد که به تلاش برای فشار وارد آوردن برای تحریم‌ ایران در سازمان ملل ادامه می‌دهد.

/ 0 نظر / 4 بازدید