روزنامه کامرسانت: باید از نتیجه سی ساله تحریم ایران درس عبرت گرفت

روزنامه کامرسانت: باید از نتیجه سی ساله تحریم ایران درس عبرت گرفت

یک روزنامه روسی با اشاره به تلاش برخی کشورهای غربی برای اعمال دور جدیدی از تحریم ها علیه ایران نوشت: غرب باید از سی سال تحریم علیه این کشور درس عبرت بگیرد.
روزنامه کامرسانت در این باره می نویسد: تجربه های گذشته نشان داد که تحریم ها بر علیه ایران موفقیتی ندارد در عوض موضع دولت ایران را مستحکم تر می کند.
این روزنامه می نویسد: سه دهه تحریم ها بر علیه ایران بی تاثیر بوده اند و باعث شده اند که نظام ایران مشروع تر از قبل شود بنابراین بهتر است که دولت آمریکا از طریق دیپلماسی مشکل هسته ای این کشور را حل نماید.
کامرسانت در خاتمه نوشت: با این اقدام و حل این موضوع از طریق مسالمت آمیز می توان گام منطقی برای بازگشت صلح به منطقه همیشه پرمخاطره خاورمیانه برداشت.
روزنامه «فیگارو» فرانسه نیز در تحلیلی به پیرامون تلاش ها برای تحریم ایران به نقل از کارشناسان نوشت: تحریم ایران برخلاف مقررات بین المللی است.
روزنامه انگلیسی زبان آسیا تایمز هم در این باره با اشاره به اینکه غرب با تحریم ایران خود را منزوی می کند، نوشت: در حالی که بیشتر کشورهای جهان از حق ایران برای غنی سازی اورانیوم دفاع می کنند و با تحریم این کشور نیز مخالفند دولت های غربی به ویژه آمریکا با اتخاذ معیارهای دوگانه خود را منزوی می کنند.

/ 0 نظر / 3 بازدید