جزئیاتی از اهداف افراطیون قم از دیدار با هاشمی

جزئیاتی از اهداف افراطیون قم از دیدار با هاشمی

 

شبکه ایران: پس از افشای خبر دیدار "افراطیون قم با هاشمی رفسنجانی"، یک منبع آگاه جزئیات بیشتری از اهداف و محتوای این جلسه در اختیار شبکه ایران قرار داد.

در این دیدار که قرار است فردا در محل دفتر آقای هاشمی برگزار شود، اشخاصی نظیر منتظر القائم، سراج الدین موسوی، کاملیان، موسوی تبریزی ، برقعی ، فاضل میبدی ، مهدوی آملی ، کوشا ، سلیمانی، ناظم زاده، سعیدیان فر، ایاذی و برخی دیگر از اعضای مجمع محققین حوزه علمیه قم حضور خواهند داشت.

این افراد چندی پیش درخواست دیدار خود را به یکی از اعضای دفتر آقای هاشمی ارائه داده اند که پس از بررسی و تایید آن توسط نزدیکان رئیس مجمع تشخیص مصلحت، زمان و مکان دیدار مشخص شده است.

اعضای مجمع محققین حوزه علمیه قم در دیدار با آقای هاشمی محورهای مختلفی در دستور کار دارند که اصلی ترین آن ها، "تحریک رئیس مجمع تشخیص مصلحت به حمایت های آشکارتر از جریان فتنه و علنی کردن نقش پدری برای این جریان" است.

هجمه علیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

به گفته این منبع آگاه، همچنین قرار است که از آقای هاشمی خواسته شود که با مراجع عظام تقلید ارتباطات مختلفی برقرار و از این موضوع به سود جریان فتنه استفاده کند.

"هجمه علیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم" به بهانه اینکه این تشکل عالی روحانی درصدد سلب استقلال حوزه علمیه است، دیگر محور سخنان دیدارکنندگان با آقای هاشمی است.

همچنین "طرح اعتراضات مختلف نسبت به اظهارات برخی علما"، موضوع دیگر جلسه مذکور است. به گفته این منبع مطلع، اعتراض به موضع برخی علما درباره بسته شدن دفتر مراجع مرحوم، از جمله این اعتراضات است چرا که مجمع محققین مدعی اند باید خود حوزویان در این باره تصمیم بگیرند.

آیت الله مکارم شیرازی، از مراجع تقلید، اخیرا از ادامه فعالیت دفتر برخی مراجع مرحوم انتقاد کرده است.

تحریک به موضع گیری علیه آیت‌الله مصباح یزدی و آیت‌الله یزدی

این دسته از افراطیون که متشکل از اعضای مجمع محققین حوزه علمیه قم و برخی اعضای دفتر منتظری هستند، در بخش دیگری از سخنانشان، "تحریک آقای هاشمی برای موضع گیری علیه آیت‌الله مصباح یزدی و آیت‌الله یزدی" را در دستورکار دارند. این محور همراه با طرح گزینشی برخی از سخنان آیت الله مصباح یزدی و آیت الله یزدی صورت خواهد گرفت.

همچنین قرار است از آقای هاشمی خواسته شود که طرح "شورای رهبری" را که ایده اوست، فعال تر دنبال کند.

درخواست برای غیبت در نماز جمعه روز 14 خرداد

ارائه یک گزارش تیره و تار از حوزه علمیه، امنیتی خواندن فضای کشور و انتقاد از آن، ارائه گزارشاتی مبنی بر فشار به زندانیان و خانواده های آنان، درخواست از آقای هاشمی برای فعال تر شدن در عرصه سیاسی و ایفای علنی "نقش پدر برای جریان اصلاحات" و اتخاذ مواضعی صریح در حمایت از جریان فتنه از دیگر محورهای جلسه فردا خواهد بود.

علاوه بر این، مقرر شده است که حاضران از رئیس مجمع تشخیص بخواهند که در نماز جمعه روز 14 خرداد در حرم امام خمینی(ره) حاضر نشود.

بنا بر این گزارش، قرار بوده است که این دیدار بصورت کاملا محرمانه برگزار شود تا حاضران به راحتی دغدغه های خود را مطرح کنند و با تاثیرگذاری بر آقای هاشمی، وی را در مسیر مطلوب خود قرار دهند.

همانگونه که انتظار می رفت، دفتر آقای هاشمی رفسنجانی تاکنون درباره برگزاری این نشست و محتوای آن خبری منتشر نکرده است.

/ 0 نظر / 3 بازدید