اوباما:محبوبیت من فقط در آمریکارو به کاهش است

اوباما:محبوبیت من فقط در آمریکارو به کاهش است

 

رییس جمهور آمریکا در ضیافت شام سالانه خود با خبرنگاران با اشاره به عدم توانایی خود در حل مشکلات اقتصادی آمریکا گفت: در آمریکا این فقط محبوبیت من است که رو به کاهش است!

به گزارش سرویس بین‌الملل شبکه ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه "باراک اوباما" رییس‌جمهور آمریکا شب گذشته و در مراسم شام سالانه کاخ سفید با خبرنگاران استعداد خود را در ایفای نقش کمدی نشان داد.

وی در این مراسم که در هتل هیلتونو با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران برگزار شد سعی کرد تا با شوخی گرفتن اشتباهات خود در یکسال گذشته و جوک گفتن در مورد آنها، اشتباهات خود را کم اهمیت جلوه دهد.

وی در حضور 3 هزار نفر که در سالن اصلی این هتل جمع شده بودند گفت: "من زیاد کار می کنم و مطمئن نبودم که باید امشب به اینجا بیام. بایدن در این مورد با من صحبت کرد. اون به من گفت که آقای رییس‌جمهور این یک شام عادی نیست، این یک کار بزرگه..!"

رییس‌جمهور امریکا در ادامه و با اشاره به امار کاهش محبوبیت خود اعلام کرد: از آخرین باری که در این ضیافت شرکت کردم تقریبا یکسال می گذرد و طی این مدت چیزهای زیادی بالا و پایین شده به جز میزان محبوبیت من در آمریکا، که فقط رو به پایین است.

اوباما همچنین در ادامه و با اشارۀ کنایه‌آمیز به ادعای برخی محافل محافظه کار در آمریکا که او را آمریکایی مدانسته و ادعا می‌کنند که اوباما متولد هاوایی است گفت: البته این سیاست است و کاهش محبوبیت من در آمریکا مرا آنچنان نگران نمی‌کند ، چون طبق آخرین اطلاعات دریافتی، میزان محبوبیت من در کشور محل تولدم در سطح بسیار بالایی است .

وی در ادامه تاکید کرد: مردم به من می‌گویند: آقای رییس جمهور، به احیای صنعت بانکداری کمک کن! جی‌ام کرایسلر رو نجات بده! از اوضاع اقتصادی چه خبری داری؟ و من باید اینها را توضیح بدم. اما آهای من فقط رییس‌جمهورم، معجزه‌گر که نیستم.

/ 0 نظر / 3 بازدید