توهم در سردبیران العربیه مسجل شد!

توهم در سردبیران العربیه مسجل شد!

 

العربیه در خبری مبتنی بر توهم سردبیران خود مدعی شد که ظهر روز پنجشنبه تظاهرات دانشجویی گسترده‌ای در سطح شهر تهران صورت گرفته است.

به گزارش سرویس بین‌الملل شبکه ایران، شبکه ماهواره‌ای العربیه وابسته به دولت عربستان پنجشنبه گذشته در خبری "فوری" مدعی شد که تهران شاهد تظاهرات گسترده و خیابانی دانشجویان علیه دولت است!

العربیه افزود که این تظاهرات به دلیل حضور مشاور احمدی‎نژاد در دانشگاه است که قصد داشته درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران سخنرانی کند.

العربیه در این گزارش، به منظور مبهم گذاشتن موضوع برای تکذیب نشدن آن، به نام این مشاور و اینکه در کدام دانشگاه حضور داشته، اشاره‌ای نکرد.

بررسی‌های خبرنگار شبکه ایران از سطح شهر و میادین پرتردد و همچنین تماس‌ها با دانشگاه‌های تهران، امیرکبیر، علامه، شریف، علم و صنعت و ... نشان می‌داد که نه تنها تظاهرات گسترده‌ای در صنف دانشجویی برپا نشده که اصولاً تجمعی در سطح چند نفر نیز روز پنجشنبه در دانشگاه‌های تهران دیده نشده است.

شبکه العربیه که در بین رسانه‌های منطقه به شبکه العبریه مشهور شده است، در اقدامی جالب و زمانی که اوباما در کنفرانس خبری "خلع سلاح هسته‌ای" در حال اظهارنظر در مورد ایران بود، زمانی که یکی از خبرنگاران از اوباما در مورد رابطه رژیم صهیونیستی با سلاح هسته‌ای سوال پرسید، با قطع سریع این برنامه، به نمایش پیام بازرگانی‌های خود پرداخت.

/ 0 نظر / 3 بازدید