آزادی دو تبعه ایرانی ، لج کریم بغدادی را درآورد (خبر ویژه)

آزادی دو تبعه ایرانی ، لج کریم بغدادی را درآورد (خبر ویژه)

وکیل مدافع گروهک تروریستی منافقین ضمن ابراز ناراحتی نسبت به آزادی دو تبعه ایرانی در فرانسه، اظهاراتی متناقض و از سر لجاجت ادا کرد.
عبدالکریم لاهیجی (کریم بغدادی معروف و همکار استخبارات صدام و گروهک رجوی) در واکنش به آزادی مجید کاکاوند و علی وکیلی راد به خبرگزاری فرانسه گفت: دولت فرانسه تن به معامله داده و این یک شکست برای آنها است.
وی در عین حال در گفت وگو با رادیو فردا اذعان کرد «دادگاه برای وکیلی راد 18سال حبس قطعی تعیین کرده بود که وی این مدت را گذراند. متهم پس از 18سال حق داشت تقاضای آزادی مشروط کند و این کار را کرد و یک سال هم بیشتر در زندان ماند لذا این حکمی که دادگاه پاریس صادر کرده مطابق قوانین دادرسی کیفری فرانسه است.»
عبدالکریم لاهیجی که در میان گروه های ضد انقلاب به خاطر همکاری با استخبارات ارتش عراق در دوران جنگ تحمیلی به «کریم بغدادی» شهرت دارد، توضیح نداده که اگر آزادی اتباع ایرانی از جمله وکیلی راد طبق قوانین دادرسی فرانسه صورت گرفته، پس او چرا به دولت فرانسه بد و بیراه می گوید و مدعی است دولت فرانسه معامله ای از سر شکست انجام داده است؟!
گروهک های رنگارنگ ضدانقلاب در پی آزادی دو تبعه ایرانی به ویژه وکیلی راد (متهم به ترور شاپور بختیار) هیاهوی زیادی به راه انداخته و نوعا دولت فرانسه را متهم به برخورد از سر ضعف و از موضع پایین با جمهوری اسلامی کرده اند غافل از اینکه در این مواضع توام با آشفتگی و عصبانیت بر اقتدار جمهوری اسلامی شهادت می دهند. فرانسوی ها کاکاوند را نیز به خاطر ادعای دولت آمریکا مبنی بر انجام معامله غیرقانونی در مالزی بازداشت کرده بودند اما دادستانی پاریس اعلام کرد ادعای طرف آمریکایی که براساس قوانین داخلی آمریکا بیان شده سندیت ندارد و پذیرفته نیست. باید دید چه نسبتی میان امثال کریم بغدادی و دولت آمریکا وجود دارد که هر دو طرف از تبرئه یا آزادی اتباع بی گناه ایرانی آزرده خاطر و تلخ کام می شوند. احتمالا به القاب آقای لاهیجی باید عنوان کریم لاس وگاسی و یا کریم کابوی را نیز اضافه کرد.

/ 0 نظر / 3 بازدید