نامه رهبر محافظه‌کاران امریکا به اوباما برای پذیرش بیانیه تهران

نامه رهبر محافظه‌کاران امریکا به اوباما برای پذیرش بیانیه تهران

یکی از رهبران جناح محافظه‌کار هیات حاکمه آمریکا در نامه‌ای خطاب به "باراک اوباما " رئیس جمهور این کشور از وی خواست تا بیانیه سه‌جانبه تهران را قبول کند.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری خبر7 ترکیه، "پاتریک بوچانان " یکی از رهبران جناح محافظه کار آمریکا در نامه ای خطاب به باراک اوباما رئیس جمهور این کشور با تاکید بر اینکه منتقدان توافقنامه سه جانبه تهران از جمله "هیلاری کلینتون "، وزیر خارجه آمریکا در انتقادات خود صداقت ندارند، از اوباما خواست تا تسلیم "حزب جنگ " نشود و توافقنامه تهران را بپذیرد.

در این نامه که تحت عنوان "آقای رئیس جمهور، توافقنامه با ایران را قبول کن" در پایگاه اینترنتی نشریه "امریکن کانزروتیو " به چاپ رسیده، آمده است که این توافقنامه آزمون صداقت سیاست "نه ایران هسته ای و نه جنگ با ایران" اوباما که در خلال برنامه های تبلیغاتی وی در دوران انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همواره مطرح شده است.

پاتریک بوچانان که در دوران ریاست جمهوری نیکسون، فورد و ریگان در سمت مشاور ارشد آنان فعالیت داشته در سال های 1992 و 1996 نیز در رقابت های داخلی حزب جمهوریخواه برای احراز رهبری این حزب شرکت کرده است.

بوچانان در این نامه تاکید کرده که بیانیه تهران که از سوی ایران و ترکیه و برزیل امضا شده، تقریبا همانند همان پیشنهادی است که اوباما هشت ماه پیش به ایران ارائه کرده است.

وی در نامه مذکور با زیر سوال بردن پس زدن این توافقنامه از سوی اوباما، از رئیس جمهور آمریکا پرسیده است که آیا مایل به توافق نیست و خواهان تحریم هایی است که منجر به جنگ شود و یا اینکه آیا جنگ طلبان ریاست جمهوری وی را به قبضه خود در آورده اند؟

این محافظه کار کهنه کار آمریکایی در بخش دیگری از این نامه با رد احتمال تولید سلاح هسته ای توسط ایران و تهدید بودن ایران علیه موجودیت عده‌ای دیگر، وجود صدها سلاح هسته‌ای در اسرائیل و هزاران سلاح هسته ای در آمریکا را یادآور شده است.

بوچانان با رد ادعای عقب نشینی ایران از مفاد این بیانیه تاکید کرده که در این صورت ایران حمایت ترکیه و برزیل را از دست داده و به دورویی متهم خواهد شد.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: شاید دلیل اصلی رد این توافقنامه از سوی اوباما این است که قدرت های جهانی اصولا در پی توافق با ایران نبوده، بلکه هدف اصلی آنان خرد کردن ایران است.

/ 0 نظر / 3 بازدید