دوباره حساسیت ها را تقویت کنیم!

دوباره حساسیت ها را تقویت کنیم!

حسن معصومی
دورانی را به خاطر داریم که مسئولین فرهنگی نظام در برابر اعمال و اقدامات ضد اسلامی و ضد ایرانی برخی به اصطلاح اهالی هنر، حساسیت بالایی نشان داده و برخود واجب می دیدند که در قبال هرگونه رفتار و اظهار نظر موهن، موضع گیری نمایند. اگرچه این حساسیت ها هم ناشی از احساس تکلیف حضرت امام خمینی(ره) مطرح می شد که ایشان در آن سطح از زعامت و اجتهاد، اساعه ادب به ساحت اسلام و فرهنگ اسلامی و ایرانی را در هر حد و اندازه ای تحمل نمی کردند؛ چه وقتی که صهیونیست خبیثی همچون سلمان رشدی با کتاب شیطانی اش به مقدسات اسلامی توهین نمود و چه وقتی در یک برنامه کوتاه تلویزیونی، مصاحبه شونده ای به الگوی زنان مسلمان اهانت کرد.
اما گویی این گونه حساسیت ها دیرزمانی است از میان برخی مسئولین فرهنگی رخت بربسته است و این بی تفاوتی، امروز نه تنها در مقابل وهن مجدد وجود مقدس حضرت رسول اکرم(ص) در وب سایت های معلوم الحالی همچون فیس بوک خود را نشان می دهد (که اگرچه فریاد جهان اسلام را به آسمان برده ولی متأسفانه دریغ از یک سخن یا صحبت ولو مختصر از سوی متولیان فرهنگ این کشور!!) بلکه همچنان در برابر گستاخی ها و شناعت معدودی هنرمند نمای پرمدعای بیگانه پرست، تعارف کرده و در کمال حیرت بعضاً آنها را وطن پرست و ایرانی و حامی هویت ملی هم معرفی می نمایند!!!
نمونه اش همین حضور عباس کیارستمی در جشنواره فیلم کن امسال است که براساس یک سناریوی قدیمی و کهنه در ویترین این نمایش ضد ایرانی قرار گرفت تا در اوج نبرد روانی و جنگ نرم دشمن صهیونیستی علیه انقلاب و نظام اسلامی، مانور دیگری بر ضد این ملت و مملکت را سازماندهی نماید. و در کمال تأسف، بعضی از دست اندرکاران فرهنگی و هنری کشور نیز (طبق معمول و به دلیل عدم برخورداری از بصیرت کافی) در دام این مانور سقوط کرده و به توجیه و تفسیر عملکرد کیارستمی برخاستند. این در حالی است که خود این فرد چند شب پیش از اجرای نمایش ضد ایرانی خویش، در مصاحبه ای با تلویزیون صهیونیستی صدای آمریکا (VOA) به صراحت بر فرهنگ ضد اسلامی ضد ایرانی خود تأکید کرده و به اصطلاح خرج خویش را سوا کرده بود.
کیارستمی در آن مصاحبه در پاسخ به سؤال خبرنگار تلویزیون صدای آمریکا که در مورد تکرار عمل ضد اخلاقی چند سال قبلش به هنگام دریافت جایزه جشنواره کن پرسیده بود، گفت: ما یک شریعت داریم که این گونه اعمال را نفی می کند ولی یک فرهنگی داریم که این نوع اعمال را تشویق می کند (قطعاً منظور ایشان از آن فرهنگ، فرهنگ ایرانی نبوده است، زیرا در فرهنگ اصیل ایرانی بیش از سایر فرهنگ ها این دسته از اعمال ضد اخلاقی، نکوهیده و شنیع و در یک کلام بی غیرتی محسوب می شود).
ایشان در ادامه سخنان مشعشع خود می گوید: حالا در تضاد مابین آن شریعت و این فرهنگ، اگر خانم ژولیت بینوش برنده شد، خودم هم به انجام این عمل راغب هستم (نزدیک به این مضمون)!!!!
البته تسامح و تساهل مسئولین فرهنگی به همین یک فقره ختم نمی شود و در همین جشنواره در خبرها بود که فلان خانم به اصطلاح هنرپیشه (ف-م) برای چندمین بار نه تنها کشف حجاب کرده بلکه با علامت مشخصه جریان فتنه در برابر دوربین ها ظاهر شده است!! اگرچه فتنه گر بودن ایشان سابقه ای حدود 20 ساله داشته و زمانی در حین انجام حرکات به اصطلاح موزون به همراه چند همکار مرد خود، به دلیل توهین آشکار به ساحت شهدای انقلاب اسلامی به خصوص رزمندگانی که خرمشهر را آزاد کرده بودند، مورد توبیخ قرار گرفت و از کشور گریخت که چندی بعد با وساطت بعضی اهل تسامح و تساهل مجدداً بازگشت و با گریه و زاری نزد خانواده شهداء و آوردن عذر تقصیر، ناباورانه مجدداً به عرصه هنر نه تنها در سینما بلکه در رسانه ملی برگشت!!!

/ 0 نظر / 3 بازدید