بیانیه تهران شکستی برای دولت اوباما بود

وال‌‌استریت ژورنال:
بیانیه تهران شکستی برای دولت اوباما بود

خبرگزاری فارس: یک روزنامه آمریکایی در گزارشی با اشاره به بیانیه تبادل سوخت هسته‌ای در نشست 3 جانبه تهران، برازیلیا و آنکارا تأکید کرد که بیانیه روز گذشته تهران شکستی برای دولت آمریکا بود.


به گزارش فارس، روزنامه آمریکایی "وال‌‌استریت ژورنال " در گزارشی درباره بیانیه تهران در نشست 3 جانبه روز گذشته نوشت: توافقنامه ایران، ترکیه و برزیل درباره تبادل سوخت هسته‌ای شکستی برای دولت "باراک اوباما " رئیس‌جمهور آمریکا است.
این نشریه آمریکایی ادامه داد: مقامات ایران با امضای توافقنامه روز گذشته درباره تبادل سوخت هسته‌ای نشان دادند که در حال شکست ما هستند.
نویسنده این مقاله تأکید کرد: هنوز مشخص نیست که دولت آمریکا چگونه به طور جدی به این توافقنامه واکنش نشان خواهد داد.
وال‌استریت ژورنال تصریح کرد: با وجود اینکه دولت آمریکا به توافقنامه روز گذشته نشست تهران واکنش نشان داد، به هرحال ایران تا حدودی این اطمینان را حاصل کرده است که شورای امنیت که البته هم ترکیه و هم برزیل در حال حاضر عضو آن هستند، دور دیگری از تحریم‌ها را تصویب نخواهد کرد.
این نشریه آمریکایی در ادامه تصریح کرد: این تحریم‌های جدید هرگز قرار نبود مؤثر باشند، اما در کمترین حالت با این هدف بود که ایران را منزوی کنند و یک اجماع جهانی علیه تلاش هسته‌ای ایران بوجود آورند. با این وجود، در شرایط کنونی به نظر می‌رسد که دولت اوباما در این زمینه (یعنی اعمال تحریم‌ها) شکست خواهد خورد. دولت آمریکا در آزمون سیاست خارجی شکست خورده است و کنترل روند امور را از دست داده است.
بنا بر این گزارش، وزرای خارجه ایران، ترکیه و برزیل اوایل روز گذشته بیانیه‌ای را به امضا رساندند که بر اساس آن تهران اورانیوم با درصد غنای پائین خود را در ترکیه نگهداری خواهد کرد تا در ازای آن سوخت هسته‌ای مورد نیاز برای راکتور هسته‌ای خود را دریافت کند.

/ 0 نظر / 3 بازدید