راه اندازی سایت اعتراض به تهدید اتمی اوباما

 

راه اندازی سایت اعتراض به تهدید اتمی اوباما

کانون جامعه دانشگاهیان ایران اسلامی در اعتراض به تهدید اتمی اوباما سایت جمع آوری امضا برای ارسال نامه اعتراضی به دبیرکل سازمان ملل راه اندازی کردند.
به گزارش ایرنا، این پایگاه اینترنتی «کمپین معترضین به تهدید هسته ای اوباما» نام دارد و از مردم خواسته شده است تا با مراجعه به سایت wwwir-uniir نامه مذکور را امضا کنند. در این نامه که خطاب به «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل متحد نوشته شده، آمده است: صلح و امنیت آرمان های اساسی بشریت اند، آرمان هایی که ملل متحد می کوشد در عرصه بین المللی تحقق بخشد.
برخلاف این پیشینه، در ششم آوریل0201، دولت آمریکا سند بررسی مواضع هسته ای خود را منتشر کرد، که حاوی اتهامات بی اساس علیه برنامه هسته ای صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران است. به دنبال انتشار این سند، رئیس جمهور و وزرای امور خارجه و دفاع آمریکا، برپایه این پیش فرض سراسر غلط که ایران به دنبال تسلیحات هسته ای است و ان پی تی را نقض کرده است، اظهارات جنگ افروزانه ای را مطرح کردند که در تضاد کامل با روح منشور و ان پی تی می باشد. این اظهارات غیرمسئولانه نقض فاحش تعهدات ایالات متحده، براساس حقوق بین الملل، به ویژه بند 4 ماده 2 و نیز ماده 93منشور ملل متحد و قطعنامه 498 شورای امنیت است. دانشگاهیان در پایان نامه خود خطاب به «بان کی مون» تصریح کرده اند: ما به عنوان اعضای جامعه دانشگاهیان ایران، ضمن محکوم کردن این روندها، خواستار اقدامات جدی و سازنده جنابعالی برای مخالفت صریح با تهدید به استفاده از تسلیحات هسته ای و طرد آن هستیم.

/ 0 نظر / 3 بازدید