امریکن‌فری‌پرس: سودجوئی احزاب، مردم آمریکا را به فقر می‌کشاند


به گزارش فارس به نقل از هفته‌نامه "امریکن‌فری‌پرس "، کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان کنگره آمریکا، در اواخر ماه جاری میلادی در رابطه با "قانون جواز دفاع ملی 2011 " که برنامه‌ها و هزینه‌های کل ارتش آمریکا را برنامه‌ریزی می‌کند، رای‌گیری خواهد کرد.
این گزارش با بیان این مطلب که هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه آمریکا می‌کوشند تا در برابر افکار عمومی آمریکا خود را بیش از دیگری حامی ارتش نشان دهند، می‌نویسد: تلاش این دو حزب نیز به این معنی است که بار مالی بیشتری بر مالیات‌دهندگان آمریکایی وارد می‌شود و برنامه‌هایی اجرا می‌شود که نیروهای نظامی آمریکا نه خواهان آن‌ها هستند و نه اینکه نیازی به آن‌ها دارند.
امریکن‌فری‌پرس می‌نویسد: دو حزب بزرگ آمریکا به خاطر سود مجتمع‌های عظیم بانکداری، صنعتی و نظامی مردم آمریکا را تحت فشار مالی قرار داده و به فقر و فلاکت می‌کشانند.
این گزارش می‌افزاید: هر دو حزب، خواهان ساخت جت‌های جنگنده پیشرفته‌ای هستند که انتظار می‌رود صدها میلیون دلار هزینه بر دوش مالیات‌دهندگان آمریکایی بگذارد. این در حالی است که پنتاگون تاکید کرده است که نیازی به این جنگنده‌ها ندارد.
از سوی دیگر جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها به دنبال آن هستند تا مالیات‌دهندگان را وادار به پرداخت هزینه‌های سامانه بسیار پیشرفته دفاع موشکی دوربرد نمایند. اما حقیقت این است که سازندگان تسلیحات هیچ‌گاه قادر نیستند تا چنین سامانه‌هایی را بطور واقعا کارا به راه اندازند.
این گزارش می‌افزاید: هزینه‌های جدیدی نیز در رابطه با جنگ‌های یک ‌دهه‌ای عراق و افغانستان تعریف شده است. بطوریکه کنگره آمریکا طی سال جاری میلادی افزایش بودجه‌ای معادل "صدها میلیون دلار " را برای تمامی بخش‌های نیروهای مسلح آمریکا در نظر گرفته است تا هزینه‌های رو به افزایش تعمیر تجهیزاتی که دائما در مناطق جنگی مورد استفاده قرار می‌گیرند را جبران کند.
هم‌چنین مبلغ پرداختی به سربازان اعزامی به عراق و افغانستان نیز به دلیل خطرناک بودن شرایط جنگی، حدود دو درصد افزایش داشته است. این در حالی است که کنگره باید هزینه‌های بیشتری که به سربازان مجروح بازگشته از جنگ پرداخت شود را نیز تامین کند.
امریکن‌فری‌پرس در انتها می‌نویسد: همه این هزینه‌های بی‌مورد بخشی از طرح‌های دو حزب بزرگ آمریکا می‌باشد که با یکدیگر در حال رقابت هستند. و ادعا می‌کنند که در حال "دفاع از آمریکا " در برابر مردم ضعیف عراق و افغانستان هستند. اما در حقیقت همین احزاب هستند که خون آمریکا را می‌کشند و این کشور را رو به نابودی می‌برند.

/ 0 نظر / 3 بازدید