این بار چهره دیگر قذافی را ببینید

این بار چهره دیگر قذافی را ببینید

سرویس بین الملل ـ "اوباما دوست ماست و سیاست های او را دوست داریم اما اعراب از آمریکا متفرند"!

به گزارش "تابناک"، معمر قذافی رهبر لیبی در سخنانی خطاب به اوباما رئیس جمهور آمریکا با بیان جمله بالا گفت : من با اوباما دوست هستم و هیچگونه اختلاف دوجانبه ای با ندارم و وظیفه خود می دانم که سیاست های او در سطح جهان را تحسین کنم اما واقعیت این است که اعراب از آمریکا متفرند و دلیل آن عملکرد هیات حاکمه آمریکا در خصوص فلسطین است.

او که به مناسبت سالگرد حمله آمریکا به لیبی سخن می گفت افزود :  نمی توان شرایط 24 سال پیش را با شرایط کنونی آمریکا مقایسه کرد هم اکنون بر آمریکا مردی سیاه پوست از قاره آفریقا حکومت می کند او اصالتا عرب و مسلمان است و این چیزی است که ما اصلا تصور آن را نیز نمی کردیم  بنابراین او دوست ماست و ما از او حمایت می کنیم.

قذافی بار دیگر خود را رهبر جهانی خواند و افزود : ملل جهان به این مرد ( اوباما) فرصت دهند تا سیاست های خود را اجرا کند و جنگ را از سراسر جهان برچیند و من همچنان معتقدم که تنها رئیس جمهور ضد جنگ ایالات متحده آمریکا باراک اوباماست.

او به زعم خود از نقشه آمریکا برای ایران پرده برداشت و گفت : اسلاف اوباما معتقد بودند که می توان پس از عراق به سوریه و ایران حمله کرد و پس از آن لیبی ، الجزایر و سودان را نیز اشغال کرد اما اکنون این تصور تمام شده و اگر آمریکا تنها به حل و فصل موضوع فلسطین اقدام کند چهره از دست رفته آمریکا نزد کشورهای عربی و اسلامی بازخواهد گشت.
 
وی در پایان افزود : فلسطین کشوری عربی است که در بین دریا و رودخانه قرار دارد و سرزمینی است که اسرائیلی ها و فلسطینی ها باید در پناه قانون در آن زندگی دموکراتیک داشته باشند و پس از آن همه مشکلات جهان حل خواهد.
/ 0 نظر / 3 بازدید