ا11 سال حبس برای دستیار 320 میلیارد تومانی مهدی هاشمی (خبر ویژه

11 سال حبس برای دستیار 320 میلیارد تومانی مهدی هاشمی (خبر ویژه)

دستیار مهدی هاشمی در مدیریت یکی از سایت های تدارک فتنه و آشوب به 11 سال حبس محکوم شد.
حمزه کرمی که از نزدیکان مهدی هاشمی محسوب می شود و از طرف وی سایت دروغ پراکن و ضدانقلابی «جمهوریت» را در بحبوحه انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته بر علیه نظام مدیریت می کرد، به جرم فعالیت تبلیغی علیه نظام به یک سال حبس و به خاطر اختلاس از سازمان بهینه سازی مصرف سوخت به 10 سال حبس و انفصال دایم از خدمات دولتی محکوم شد.
کرمی از سال 74 تا 80 مدیرکل سیاسی دفتر رئیس جمهور در دولت های سازندگی و اصلاحات بود و در نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری (سال 84) نیز ریاست ستاد مطبوعاتی نامزد مورد حمایت کارگزاران را برعهده داشت.
کرمی در جریان محاکمه در دادگاه متهمان حوادث پس از انتخابات اعلام کرد: مهدی هاشمی اعتقادی به هزینه شخصی برای انتخابات نداشت و با وجود گوشزد کردن من نپذیرفت که استفاده از پول بیت المال برای این منظور جرم است... گرداننده واقعی سایت جمهوریت مهدی هاشمی بود و من تنها مدیر اسمی آن بودم. پرسنل سایت با چاپ شب نامه در ستادهای میرحسین موسوی و توزیع آنها، به تضعیف نظام می پرداختند. جاسبی به بنده گفت که باید هر کاری انجام دهیم تا هر کسی به غیر از احمدی نژاد رئیس جمهور شود... من از سال 82 به سازمان بهینه سازی مصرف سوخت رفتم. در آنجا هم مهدی هاشمی نقش موثری داشت. او اعتقادی به هزینه شخصی برای انتخابات نداشت. لذا بنده با وی صحبت کردم و البته گوشزد هم کردم که استفاده از پول بیت المال در انتخابات جرم است ولی مهدی هاشمی نمی پذیرفت.
وی خاطر نشان کرده بود: سازمان بهنیه سازی مصرف سوخت باید در جهت کاهش و بهینه سازی مصرف سوخت کار می کرد. البته شرکت های مختلفی هم با این سازمان قرارداد داشتند که از جمله این شرکت ها شرکتی با مدیریت امیر-الف بود که کار این شرکت نیز ساخت تیزرهای تبلیغاتی و در کل تبلیغ بود. همه روسای این شرکت هایی که با سازمان بهینه سازی قرارداد داشتند از دوستان مهدی هاشمی بودند و آمادگی گرفتن پول تحت عنوان بهینه سازی و تبلیغات انتخاباتی برای کاندیدای مدنظر مهدی هاشمی را داشتند و این شرکت ها با سند سازی های صورت گرفته، موظف شدند که کار تبلیغاتی برای مهدی هاشمی انجام بدهند. یک شرکت، 500 میلیون تومان برای چاپ یک میلیون جلد کتاب پول دریافت کرده بود در حالی که تنها 25 هزار جلد کتاب چاپ شد و مابقی پول صرف تبلیغات مورد نظر مهدی هاشمی شد. او معتقد به پولشویی بود. وی پولها را از سازمان بهینه سازی دریافت می کرد و آنها را مکرراً به دلار و ریال تبدیل می کرد. وقتی که دلیل این کار را از وی پرسیدیم، گفت که با این کار کسی نمی تواند منشاء پول ها را کشف کند. با فشار مهدی هاشمی از سازمان بهینه سازی مصرف سوخت به منظور تبلیغات در دوره نهم انتخابات ریاست جمهوری پول برداشت می شد و مهدی هاشمی پس از شکست در انتخابات به اقدامات خود ادامه داد و مابقی پول های باقی مانده و بدهکار شده خود را نیز به شرکت هایی که تبلیغ می کردند، پرداخت کرد. این پولها معادل 2 میلیارد تومان بود.
کرمی با بیان اینکه در بیان مسائل رخ داده در انتخابات دهم ریاست جمهوری تاکید کرده بود: مهدی هاشمی با بنده صحبت کرده و گفت که ما باید برای انتخابات کار رسانه ای قوی ای را آغاز کنیم. چند روز بعد هم در جلسه ای جاسبی به بنده گفت که باید هر کاری انجام دهیم تا هر کسی به غیر از احمدی نژاد رئیس جمهور شود. از این رو ما نیز سایت جمهوریت را با مدیریت رسمی مهدی هاشمی راه اندازی کردیم، البته چند روز بعد جاسبی با تغییر نظر به ما اطلاع داد که بنده می خواهم در انتخابات بدون موضع باشم لذا دستور تعطیلی سایت جمهوریت را صادر کرد ولی با فشارهای هاشمی این سایت به کار خود همچنان ادامه داد.
وی افزود: سایت جمهوریت ابتدا قرار بود از کاندیدایی در انتخابات حمایت و نسبت به دولت نهم نیز نقدهایی داشته باشد ولی با فشارهای مهدی هاشمی، این سایت تبدیل به سایت تضعیف کننده سازمان های نظامی از جمله بسیج و سپاه و سازمان های دولتی شد و حتی این سایت خدمات دولت را نیز پول پاشی معرفی می کرد و کار به جایی کشید که این سایت برخلاف واقعیت، شبهه تقلب در انتخابات را تلقین کرد. مهدی هاشمی حتی مطالب تندتری را برای انتشار به سایت جمهوریت ارائه می داد که البته ما این گزارش را هرگز منتشر نکردیم.
وی در پاسخ به سوال قاضی دادگاه درباره اینکه در سازمان بهینه سازی مصرف سوخت چقدر وجه از مهدی هاشمی دریافت کردید، گفته بود «فقط به خود من 320 میلیون تومان پول دادند که البته حاضرم بخشی از آنها را که در اختیارم هست بازگردانم ولی بخش دیگر را بین پرسنل توزیع کردم.»
گفتنی است مهدی هاشمی از 7 ماه پیش از کشور خارج شده و با وجود احضار حاضر به مراجعت و پاسخگویی نشده است.

/ 0 نظر / 3 بازدید