چالش های اسرائیل

چالش های اسرائیل

شبکه ندای قدس
با وجود تمامی خط و نشانهای صهیونیست ها در مورد حمله به نوار غزه به منظور سرنگونی دولت اسماعیل هنیه، نگرانی مجامع صهیونیستی از شکست درباره ارتش اسرائیل افزایش یافته است.
به اعتقاد کارشناسان، افزایش نگرانی صهیونیست ها به این دلیل است که دریافته اند در ارزیابی های خود از عملیات نظامی در لبنان و غزه اشتباه کرده اند و خود را از چاله به چاهی انداخته اند که به این راحتی بیرون آمدن از آن امکان پذیر نیست.
تحلیلگران صهیونیست بیم آن دارند که سلسله شکست ها و ناکامی های صهیونیست ها که با جنگ 33 و 22 روزه به اوج خود رسیده و با انتشار گزارش گلدستون ابعاد جدیدی به خود گرفته است با جنگ جدیدی علیه نوار غزه تعمیق یابد.
این تحلیلگران معتقدند رویکرد رهبران صهیونیست برای افزایش تعداد نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی و تسلیحات نظامی در مرزهای غزه به دلیل عاجز بودن این رژیم در مبارزه با گروه های فلسطینی است.
برخی مطبوعات راستگرای صهیونیستی هم بر این باورند که صرف نظر از اینکه عقب نشینی دولت نتانیاهو در برابر دولت باراک اوباما و فلسطینیان به حق یا اشتباه بوده، لیکن یک مسئله از دیدگاه افراطیون در مورد نتانیاهو روشن است و آن اینکه وی وارد روندی از سیاست های عقب نشینی شده که تا به این لحظه نتیجه واضحی از آن به دست نیامده است.
گرچه صهیونیست ها سفر اخیر نتانیاهو به واشنگتن را سفری اهانت آمیز به نخست وزیر خود توصیف می کنند، اما اعلام عزم وی برای ادامه آنچه که مطبوعات صهیونیستی از آن به عنوان روند عقب نشینی برای راضی ساختن رهبر کاخ سفید توصیف می کنند نشان می دهد که با وجود تمامی جنجال های موجود، صهیونیست ها و صد البته سیاستگذاران کاخ سفید به این نتیجه رسیده اند که رویکرد تهاجمی علیه کشورهای منطقه از جمله ایران، سوریه، حزب الله و گروه های مقاومت فلسطینی امری بیهوده است و باید به دنبال راهبردهای تعامل غیرتهاجمی با این کشورها بود.
از سوی دیگر سفر محرمانه و شکست خورده اخیر تعدادی از عالیرتبه ترین ژنرال های ارتش رژیم صهیونیستی به چین، روسیه و برخی دیگر از کشورهای جهان برای پیروی از طرح آمریکایی - صهیونیستی و افزایش مجازات ها علیه برخی کشورهای منطقه خاورمیانه برای صهیونیست ها ثابت کرد که دوره فریب افکار عمومی و یکه تازی و توسعه طلبی با اتکا به قدرت های غربی به سر رسیده است.
همچنین با وجود آنکه صهیونیست ها تلاش کردند به نوعی با جریان سازشکار فلسطینی تعامل کنند و به آنها امتیازاتی بدهند اما به اعتراف صاحب نظران صهیونیست این اقدام باعث شد که مسئولیت های بیشتری برای طرف اشغالگر یعنی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری ایجاد شود و جنایات این رژیم در نگاه افکار عمومی و مجامع بین المللی به زیر سوال برود.
همچنین با وجود عملیات ترور، جاسوسی و فعالیت های اطلاعاتی گسترده در سطح جهان، همکاری اکثر قریب به اتفاق کشورهای عربی با سیاست های رژیم صهیونیستی و از همه مهمتر محاصره کامل نوار غزه و قطع ارتباط کرانه باختری با بقیه مناطق، صهیونیست ها هنوز موفق نشدند از مقاومت گروه های فلسطینی و مبارزه آنها برای رسیدن به آرمان مقدس فلسطین جلوگیری کنند.
اکنون مبارزان فلسطینی به ویژه جهاد اسلامی و حماس در نوار غزه چند برابر بیش از دوره قبل از جنگ 22 روزه مسلح هستند و قادرند مناطق استراتژیک رژیم صهیونیستی حتی تل آویو و عمق مناطق اشغالی را مورد هدف قرار دهند.
در هر صورت آغاز سقوط رژیم صهیونیستی که از ژوئیه 2006 شروع شده هر لحظه سرعت بیشتری می گیرد.

/ 0 نظر / 3 بازدید