آیت‌الله نوری همدانی: جریان سبز با اندیشه‌های امام(ره) در تعارض است

آیت‌الله نوری همدانی: جریان سبز با اندیشه‌های امام(ره) در تعارض است

 

آیت الله "حسین نوری همدانی" ازمراجع عظام تقلید جریان سبز را از پایه و اساس مغایر با اندیشه های والای حضرت امام خمینی (ره) دانست.

به گزارش ایرنا، این مرجع تقلید روز دوشنبه در دیدار با دانشجویان دانشگاه آزاد استان قزوین و کارکنان حفاظت هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: طرح شعارهای انحرافی وسیاست های مغایر با مبانی نظام اسلامی از سوی رهبران جریان سبز با هیچ عقل و منطقی سازگار نیست.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به زحمات بی وقفه و بی دریغ امام در راستای کوتاه کردن دست اجانب و مستکبران، گفت : نتایج پر بار این مجاهدت را نباید به سادگی به خطر انداخت.

وی اندیشه های حضرت امام را حول محور استکبار ستیزی وبویژه تقابل ومبارزه با رژیم صهیونیستی عنوان کرد و گفت : جماعت موج سبز علیه این آرمان و اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) قیام کردند.

این مرجع تقلید افزود : جماعت جنبش سبز اموی بارها ضدیت خود را به گونه های مختلف با این اندیشه عینی حضرت امام نشان داده بودند که نمونه مشهود آنها سردادن شعار "نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران" در روز مبارزه و اعلام برائت از رژیم اشغالگر قبله اول مسلمین بود.

آیت الله نوری همدانی افزود : طرفداران و سرکردگان این جنبش به روشنی ثابت کردند که هیچ گاه به رمز موفقیت حضرت امام خمینی که همانا ایمان به خدا ودشمنی با جهانخواران ومستکبران است، پی نبرده اند.

وی افزود: امام خمینی پس از سال ها تحمل رنج موفق شد تا حکومت اسلامی بر مبنای ولایت فقیه ایجاد کند چرا که بر پایه مقررات اسلام، تنها حکومتی مشروع است که در راس آن پیامبر (ص) و پس از او امامان معصوم (ع) و در زمان غیبت آنها نیز یک فقیه آگاه، هوشیار، شجاع و باتدبیر، این سمت مهم و حساس را بر عهده گیرد.

این مرجع تقلید همچنین دلیل انحطاط مسلمانان به خصوص در ایران‌را پذیرش حکومت های غیرولایی در طول دوره های تاریخی عنوان کرد.

آیت الله نوری همدانی با تاکید بر لزوم آشنایی هر چه بیشتر جوانان با چنین تفکری در نظام سیاسی اسلام اظهارداشت: امروز باید آن قدر جامعه با این اندیشه مانوس شود که وقتی از جوانی در مورد شکل حکومت در کشور سئوال می شود، او بگوید تنها حکومت ولایت فقیه مشروعیت دارد و زیر بار قبول هیچ حکومت دیگری نرود.

وی گفت: اگر امروز جوانان کشور در نیروگاه های نطنز و اراک و اصفهان اورانیوم را غنی می کنند و انرژی هسته ای را به گونه صلح آمیز به تسخیر و انحصار خود در آورده اند چنین توفیقی فقط یک عامل دارد و آن استقلال به وجود آمده در کشور به لطف بر پایی نظام اسلامی است.

استاد حوزه علمیه قم همچنین پیشرفت های جوانان کشور در عرصه های مختلف دیگر علمی و نظامی و برگزاری رزمایش های غرور آفرین را نیز ناشی از همین استقلال کشور در جنبه های گوناگون دانست.

آیت الله نوری همدانی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت فرا رسیدن سوم خرداد روز آزادی خرمشهر، آن را از افتخارات منحصر به فرد جمهوری اسلامی در طول تاریخ پر فراز و نشیب ایران دانست و افزود: ایران با فتح خرمشهر قهرمان، ضربه بسیار بزرگ و مهلکی را بر پیکره و شاکله استکبار و صدام مغرور و خون آشام زد.

وی همچنین توسعه و پیشرفت و سربلندی ایران اسلامی را در روزگار کنونی، ثمره آزاد سازی خرمشهر دانست.

این مدرس خارج فقه حوزه علمیه قم همچنین با بیان این مطلب که هر انقلاب و نهضتی را آسیب هایی تهدید می کند، تصریح کرد: باید آسیب های انقلاب اسلامی نیز به شکل کامل مورد تحلیل و ارزیابی قرار گیرد تا خطرات تهدید کننده آن به وسیله آسیب شناسی مهار شود.

آیت الله نوری همدانی در خاتمه با توصیه به جوانان مبنی بر پاسداشت ارزش های گرانسنگ اسلامی و ادامه راه شهیدان اظهار داشت : شما جوانان باید به گونه ای باشید که در شرایط حساس کنونی کشور، خود را قوی تر و شجاع تر از شهیدان دوران جنگ تحمیلی در صحنه ها نشان دهید.

وی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه اسلامی اظهار داشت: جهاد، بلندترین قله احکام اسلامی است و به همین خاطر بندگان واقعی خداوند در دعاهای خود توفیق دستیابی به چنین سعادتی را طلب می کنند.

/ 0 نظر / 3 بازدید