تظاهرات علیه شیمون پرز و شهردار پاریس

تظاهرات علیه شیمون پرز و شهردار پاریس

 

چند صد نفر از فرانسویان به دعوت اتحادیه های حمایت از صلح و برخی از احزاب سیاسی فرانسه روز پنج شنبه همزمان با برگزاری مراسم نامگذاری میدانی در پاریس به نام "دیوید بن گوریون" تظاهرات اعتراض آمیز برگزار کردند و بر ضد"شیمون پرز" و همچنین شهردار پاریس شعار داند.

به گزارش ایرنا، این عده که در شب قبل از انجام این مراسم در مقابل شهرداری پاریس گرد آمده بودند، خواستار لغو این مراسم شده و اقدام شهردار پاریس را برای آن شهر و کشور فرانسه "تحقیر امیز" دانستند.

این فراخوان که از سوی اتحادیه ملی برای صلح عادلانه بین فلسطین و اسراییل، حزب جدید ضد کاپیتالیستی، حزب سبزها، حزب کمونیست و بیش از 2 سازمان دیگر ترتیب داده شده بود، با شعارهای "بن گوریون جنایتکار جنگی"، "دولانونه حامی این جنایتکار" ، "بن گوریون برو گم شو - پاریس جای تو نیست" و "پرز جنایتکار است" همراه بود.
"هروه مورل" از مسئولا ن حزب سبز فرانسه اعلام کرد: دولانونه شهردار پاریس در واقع با این اقدام حمایت خود را از شهرک سازی و ادامه تحریم و محاصره غزه اعلام کرده است.

"ریشار واگمن" رییس اتحادیه یهودیان فرانسه برای صلح نیز در این تجمع گفت: با چنین تصمیمی شورای شهر پاریس سیاست فعلی اسراییل را تایید و به موضع مردم پاریس بی اعتنایی کرده است.

بنا بر این گزارش "ژان کلود آمارا" سخنگوی انجمن موسوم به "اول حقوق" گفته است که دولانونه با این اقدام از یک شکنجه گر که مسئول اخراج 700 هزار نفر فلسطینی است قدردانی کرده است.

در مراسم نامگذاری میدانی در مرکز پاریس به نام بن گوریون، علاوه بر شهردار پاریس "رشیدا داتی" وزیر سابق دادگستری فرانسه و شهردار منطقه هفتم پاریس نیز شرکت داشت.

/ 0 نظر / 3 بازدید