چامسکی سیاست های اسرائیل را مشابه هیتلر و استالین دانست

چامسکی سیاست های اسرائیل را مشابه هیتلر و استالین دانست

نوام چامسکی نویسنده و اندیشمند آمریکایی، رژیم صهیونیستی را به یک رژیم فاشیستی و استالینی تشبیه کرد.
به گزارش خبرگزاری ها، چامسکی 82 ساله، روشنفکر برجسته آمریکایی و منتقد سیاست های رژیم صهیونیستی در قبال فلسطینی ها در گفت وگو با خبرگزاری رویتر در امان پایتخت اردن از سیاست های فاشیستی رژیم صهیونیستی انتقاد کرد.
وی قرار بود در دانشگاه بیرزیت و موسسه مطالعات فلسطین در کرانه باختری سخنرانی کند که مقامات صهیونیستی ازورود وی به کرانه باختری جلوگیری کردند.
این استاد آمریکایی در گفت وگو با روزنامه هاآرتص نیز اظهار داشت، باور این موضوع برایم سخت است که فردی اجازه سخنرانی در کرانه باختری را نداشته باشد.
چامسکی گفت فقط در رژیم های استالینی و دیکتاتوری وقوع این اتفاق محتمل است.
به جز چامسکی دخترش نیز اجازه ورود به کرانه باختری را پیدا نکرد.
نویسنده برجسته آمریکایی به فریبکاری رژیم صهیونیستی نیز اشاره کرد و گفت: این اقدام مقام های اسرائیلی در شرایطی صورت می گیرد که یک مقام رسمی به هنگام ورود به مرز با وی دیدار کرده و گفته که افتخار می کند که میزبان چنین شخصی باشد.
«مصطفی برغوثی» رئیس جبهه ابتکار ملی فلسطین و میزبان چامسکی درباره اقدام رژیم صهیونیستی در راه ندادن وی به کرانه باختری برای ایراد سخنرانی گفت، این امر از قبل برنامه ریزی شده بود و نشان دهنده روحیه فاشیستی این رژیم برای جلوگیری ازآزادی بیان حتی در مورد یکی از بارزترین شخصیت های سیاسی جهان است.
وی تاکید کرد، آنچه که در مورد این اندیشمند آمریکایی اتفاق افتاد به طور حتم همبستگی با ملت فلسطین و تحریم موسسه ها و سازمان های اسرائیلی را شدت خواهد بخشید.

/ 0 نظر / 3 بازدید